01 Aralık 2021 Çarşamba

Şanlı, adaylığını açıkladı: Sendikal istikametimizden taviz vermeyeceğiz

Şanlı, adaylığını açıkladı: Sendikal istikametimizden taviz vermeyeceğiz

Türk Eğitim Sen’in 14 Kasım’da yapılacak kongresi öncesi yönetimiyle buluşan Yaşar Şanlı,  “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Hak mücadelesini yani gerçek manada sendikacılığı yapmaya devam edeceğiz. Sendikal istikametimizden zerre taviz vermeyeceğiz” dedi

03 Kasım 2021 Çarşamba 13:13 Eğitim

Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 Nolu Şube 7. olağan Genel Kurulunu 14 Kasım Pazar günü saat 09:00’da Beytül Kebap’ta gerçekleştirecek. Mevcut Başkan Yaşar Şanlı, adaylığını açıklarken Maide Restoran’da düzenlenen yemeğe yeni yönetim katıldı. Gerçekleşecek olan kongrede 14 kişilik yönetim kurulu, 10 kişilik denetim, 10 kişilik de disiplin kurulu ve 5 kişilik üst kurulu delegesi seçilecek. Başkan Şanlı, yeni yönetime 5 bin üye ile devam etme hedefi koyduklarını belirtti.

“YAĞMUR OLMAYI YEĞLEDİK”

Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 Nolu Şube Başkanı Yaşar Şanlı, Maide Restoran’da kongre öncesi aday olacak yönetimiyle buluştu. Şanlı, yemek öncesi yaptığı açıklamada “Türk Eğitim Sen’in yiğit yolbaşçıları, her Türk Eğitim Sen yöneticisi ve Türk Eğitim Sen üyesi tek bir sevdanın neferidir: Canından çok sevdiği ülkesinin ve milletinin ilelebet payidar olacağı bu topraklarda, kendisini var eden değerlerini korumak ve bu uğurda Hakk'ın ve adaletin tarafı olmak. Zihnimizde ve yüreğimizde bayrak gibi dalgalanır bu kutlu sevda. Bu yürüyüş her şeye rağmen menziline tüm kudretiyle akar ve menzil elden ele, dilden dile ve gönülden gönüle sonsuzlukta son bulur. Bizler yağmuru anlatmaktansa yağmur olmayı yeğledik.

“SİZ VARSANIZ UMUT VAR”

Bizim derdimiz milletimize hizmetkar olmak bunun adının yerinin konumunun önemi yok. Biliyoruz bizler sahip olduklarımızın toplamı değil, gerçekleşeceğine hiç şüphemiz olmayan hedeflerimizin ve başarılarımızın toplamıyız. Sendikamızın insanımızın yaşam düzeyini bilinçli bir çabayla yükseltme konusundaki tartışma götürmez yeteneğinden daha cesaret verici bir gerçek bilmiyoruz. Bunu anlatma adına biriz beraberiz. Şubemizin 7. olağan genel kurulunda hep beraber adayız. Eğitim çalışanlarına yakın olmak için ‘yanı başınızdayız’ mesajını her daim olduğu gibi birlikte en net biçimde verdik vermeye devam edeceğiz. Değerli arkadaşlarım siz varsanız umut vardır! Biz iyi biliyoruz ki hayat, biyolojik bir zorunluluğu yaşamaktan öte yaptıklarımızın toplamıdır.

“MÜCADELE ETMELİYİZ”

Eğer bir hayat edinmek istiyorsak ya da edindiğimiz bu hayatın figüranı olmak istemiyorsak mutlaka mücadele etmeliyiz. Mücadele etmek bize ve omuz omuza olduğumuz insanlara yaşamak istediğimiz hayatlar armağan eder. Varsa vaktimiz, eğitim çalışanlarının derdine derman olabilmek için; varsa ömrümüz, canımızdan çok sevdiğimiz ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkarabilmek için; varsa yolumuz hak, adalet, eşitlik, ehliyet, liyakat ve sadece devlete sadakat içre olanlarla istikbale yürümek içindir. Unutulmamalıdır ki biz bulunduğumuz camianın gerçek ve cesur sesiyiz. Kader bizi mücadeleye programlamış. Mücadele etmek ve teşkilatlanmak bizim uzmanlık alanımız. Eğitim çalışanları mutlu günleri bizim sesimizin güçlü yankılandığı ve sedamızın adaleti tesis ettiği günlerde ancak bulabilir.

“EKMEK GEÇİMDİR”

Her bir üyelik, derin anlamlar taşımaktadır. Niteliği ve niceliği birlikte tesis etmemiz elzemdir. Şube olarak birlikte başarabileceğimiz hedeflerimiz var. Allah bu yolda zor işimizi kolay kılsın. Temel sloganımız; Türkiye sevdamız, ekmek için kavgamızdır. 1992 yılında bu sendikayı kuran büyüklerimizin bize miras bıraktığı bu slogan ekmek kavgamızın özünü net bir şekilde ifade eder. Ekmek, hayatta kalma irademizin, hasbelkader sahibi olduğumuz ömürlerimize tutunma çabamızın yalın, kutlu ve romantik sembolüdür. Ekmek geçimdir. Hayatla kurduğumuz bağın temsilidir. Toplumcu anlayışımızda bu kutlu sembolün içeriğini oluşturan insanca bir yaşamı bu toprağın gerçek sahiplerine vermek ülkeyi yönetenlerin en asli vazifesi olmalıdır.

“TAVİZ VERMEYECEĞİZ”

Adaletsiz gelir dağılımı neticesinde, ekmeğin hayatla kurduğu bağ kopmuştur. Ayrıca Türk Eğitim-Sen olarak, kurumlarda huzur, eşit yarışma koşulları, ehliyet, liyakat ve adalet istiyoruz. Ve bunun sonuna kadar takipçisi olacağımızı buradan bir kere daha tüm kamuoyuna ilan ediyoruz. Türk Eğitim Sen olarak eğitim çalışanlarının umuduyuz. Üyelerimiz bize güveniyor, eğitim çalışanları bize güveniyor. Çünkü sendikal mücadelemiz ve performansımızla bu güveni ve kariyeri hak ettik. Bu güveni, boşa çıkarmayacağız. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Hak mücadelesini yani gerçek manada sendikacılığı yapmaya devam edeceğiz. Sendikal istikametimizden zerre taviz vermeyeceğiz. Başta yiğit teşkilatımız ile Türk Eğitim Sen'in yürekli üyeleri birlik ve beraberlik içerisinde bunu başaracak yetkinliktedir” ifadelerini kullandı.

 

SEFA GARDİYANOĞLU

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Tarhan: Devletin hatasının bedelini vatandaş mı ödeyecek?

Tarhan: Devletin hatasının bedelini vatandaş mı ödeyecek?