24 Ocak 2022 Pazartesi

Şanlı’dan eğitimcilere davet

Şanlı’dan eğitimcilere davet

Türk Eğitim Sen 1 No’lu Şube Başkanı Yaşar Şanlı, toplu sözleme masasında yetkili sendika olan Memur Sen’e yüklenerek, Memur Sen’e üye olan eğitimcileri sendikaya davet etti

04 Aralık 2021 Cumartesi 14:45 Eğitim

Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 No’lu Şube Başkanı Yaşar Şanlı, yazılı bir açıklama yaptı. Toplu sözleme masasında yetkili sendika olan Memur Sen’e yüklenen Şanlı, Memur Sen’e üye olan eğitimcileri bir kez daha sendikaya davet etti. Şanlı ayrıca, ek zam ve mali iyileştirme talepleriyle gerçekleştirilecek ülke genelindeki eş zamanlı kitlesel açıklama için çağrıda bulundu.

“VİCDANINA BIRAKIYORUM”

 Şanlı’nın açıklaması şöyle: “TÜİK’in yersen enflasyon oranları aylık yüzde 3.51, yıllık yüzde 21.31. Şu halde bile ocak ayında yetkili konfederasyon tarafından imzalanan zam oranlarının 2,5 katı enflasyon farkı alacağız. Bu bir utançtır. Enflasyon kadar zam, sıfır zamdır. Hatta alım gücünün düşmesi ile birlikte eksi zamdır. Buradan bu utanca sebep olanlara karşı tavır bellidir. Onu eğitim çalışanlarının vicdanına bırakıyorum. Lakin masada olmamasına rağmen okul okul dolaşıp geçmiş dönemlerin, öğretmenler odasında mahalle baskısının mimarı, ötekileştirmenin malum senle birlikte en devasa anıtı bir sendika; kısaca slogan sen. Keramati kendinden menkul sen, yalanı devletimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü utanmadan örgütlenme aracı olarak kullanan iş, Ulu Önderi ve Cumhuriyeti korumak olduğunda günü geçiştirme adına en pısırık açıklamaların sahibi sendikanın tüm yalanları, ayaklarına dolaşacaktır.

“SENDİKAMIZA DAVET EDİYORUM”

Sizin bu kirli vicdanınıza bırakacağımız hiçbir üyemiz yoktur. Bu yapıya üye olan her biri birbirinden kıymetli eğitim çalışanı arkadaşlarım; sizi tüm kalbi duygularım ve samimiyetimle sendikamıza davet ediyorum. Ayrıca; toplu sözleşme süreci açık bir şekilde tüm kamuoyunun nezdinde yaşanmış Türkiye Kamu Sen Genel Başkanımız Önder Kahveci Bey tarafından Fox Haber’de Çalar saat programında kamuoyuna tüm çıplaklığı ile ifade edilmiştir. Bugün kırmızı çizgimiz olan seyyanen zam ve refah payının ne kadar önemli olduğu bir kez daha gün ışığına çıkmıştır. Değerli eğitim çalışanları, önümüzdeki günlerde meslek kanununa dair talep ve beklentilerimizi, ek zam ve mali iyileştirme taleplerimizi ortaya koyacağımız ülke genelinde eş zamanlı kitlesel açıklamamız olacak. Ücretlerle ilgili olarak ayrıca konfederasyonumuz Türkiye Kamu Sen çatısı altında yine ülke çapında bir eylemimiz daha olacak.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Candemir: Feyzioğlu’nun görevden affını talep ediyorum

Candemir: Feyzioğlu’nun görevden affını talep ediyorum