14 Nisan 2021 Çarşamba

TED Kocaeli Koleji, dünyanın bir numaralı üniversitesi MIT'de

TED Kocaeli Koleji, dünyanın bir numaralı üniversitesi MIT'de

TED Kocaeli Koleji Özel Anadolu Lisesi Model Birleşmiş Milletler (Model United Nations - MUN) Kulübü 9 ve 10. sınıf öğrencileri, 5-7 Şubat 2021 tarihleri arasında, dünyanın bir numaralı üniversitelisi olan MIT (Massachusetts Institute of Technology) tarafından çevrim içi olarak düzenlenen MITMUNC XIII Konferansına katıldılar

13 Şubat 2021 Cumartesi 16:21 Eğitim

Harvard Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Mark Esposito tarafından açılış konuşması ile başlayan konferans, 300’e yakın delegenin 10 farklı komitedeki çalışmaları ile devam etti. TED Kocaeli Koleji öğrencilerinden Arda Antekin Malezya, Çağan İs Norveç, Almira Özcelep Kanada ve Eylül Yaltır Vietnam delegeleri olarak üç gün süren komite toplantılarında çözüm önergeleri üzerinde çalıştılar.

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KONFERANSI

Massachusetts Teknoloji Üniversitesi 2020 yılı dünya sıralamalarına göre dünyada 1. sırada yer alıyor. Dünyadaki farklı liselerden dünya vatandaşı olmaya aday öğrencilerin bir araya geldiği, bu konferansta, katılımcı öğrenciler gerçek dünya meselelerini tartıştılar. Tipik bir Birleşmiş Milletler Konferansı şeklinde geçen bu konferansta öğrenciler, kendileri için belirlenen ülkelerin birer delegesi olarak farklı komitelerde görev aldılar. Her konferansta olduğu gibi, bu konferansın sonuç bildirgeleri de, tavsiye niteliğinde Birleşmiş Milletlere gönderilecektir. Konferansa Türkiye’den katılan tek lise olan TED Koleji Kocaeli, öğrenciler ve öğretmenleri Türkan Yaman ile Buket Ertür ülkemizi başarıyla temsil etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

CHP'li Yelda Pişkin tepki gösterdi: Borcu yapan siz, ödeyen halk!

CHP'li Yelda Pişkin tepki gösterdi: Borcu yapan siz, ödeyen halk!