24 Ocak 2022 Pazartesi

TED Kocaeli Koleji’nden bursluluk sınavı

TED Kocaeli Koleji’nden bursluluk sınavı

TED Kocaeli Koleji Özel Anadolu Lisesi’nin 2022-2023 eğitim yılı için düzenleyeceği Lise Giriş ve Bursluluk sınavı, 9 Ocak 2022 tarihinde gerçekleştirilecek

13 Aralık 2021 Pazartesi 13:26 Eğitim

Eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Türk Eğitim Derneği (TED) çatısı altında bulunan;  2015 yılında Kocaeli’de eğitim öğretim hayatına başlayan TED Kocaeli Koleji Özel Anadolu Lisesi, lider vasfı ile yetiştirdiği öğrencilerini üniversite sınavına tam donanımlı bir şekilde hazırlıyor. Bunun için uzman akademik kadrosuyla üniversite hazırlık çalışması kapsamında haftada 45 saat ders, hafta içi ve hafta sonu kursları, soru çözüm saatleri, birebir danışmanlık sistemiyle öğrencileri hedeflerine ulaştıran kolejin ilk lise mezunları 2021 YKS sonuçlarına göre; Koç Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi gibi saygın üniversitelere yerleşiyor.

SON BAŞVURU TARİHİ 7 OCAK

TED Okulları bu kapsamda her yıl TED Okullarına Giriş ve Bursluluk sınavları düzenliyor. Bursluluk Sınavının bu yılki tarihi ise 9 Ocak 2022 Pazar olarak belirlendi. Pazar günü 10.00-12.00 saatleri arasında yapılacak TED Okulları Giriş ve Bursluluk Sınavına, 2022-2023 eğitim-öğretim yılında 9 ve 10’uncu sınıf okuyacak olan öğrenciler katılabilecekler. Bu sınav ile TED Kocaeli Koleji Özel Anadolu Lisesi, sınava giren öğrencilerin temel disiplinlerde mevcut durumlarını belirleyerek okula kayıt için ön seçim oluşturacak. Sınav için; son başvuru tarihi olan 7 Ocak 2022 Cuma günü saat 18.00’a kadar yapılan başvurular kabul edilecek olup başvuru bilgilerine TED Kocaeli Koleji’nin internet sayfasından  ulaşılabilecek. Ayrıca sınav başvurusu  da çevrimiçi olarak yapılabilecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İzmit'te 7 milyon 630 bin makaron ele geçirildi

İzmit'te 7 milyon 630 bin makaron ele geçirildi