01 Aralık 2021 Çarşamba

Uğur Okulları Başiskele Kampüsü’nden duygulandıran 10 Kasım videosu

Uğur Okulları Başiskele Kampüsü’nden duygulandıran 10 Kasım videosu

Uğur Okulları Başiskele Kampüsü Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri ve müzik öğretmenleri, Atatürk’ün ölümünün 83.yılı anısına bir video hazırladı. Anadolu ve Fen Lisesi öğrenciler ve müzik öğretmenleri Ebru Demir, Ayşenur Kara ve Kadir Cihan Bozo "Ata’ya Ağıt" şarkısını seslendirdi

10 Kasım 2021 Çarşamba 14:56 Eğitim

Kocaeli’nin pek çok yerinden görüntülerin yer aldığı video, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk, fikirleriyle bugünümüze ve geleceğimize ilham veren zamansız bir kahramandır. Üniformasını çıkarıp kendisini ülkesinin geleceğine adayan, bilimi gerçek bir rehber kabul eden bir liderin çocukları olarak onu saygı, özlem ve minnetle anıyoruz. Uğur Okulları Başiskele Kampüsü olarak, Büyük Önder’in sesini ve yasını Kocaeli’nin her yerine taşıdık" notuyla paylaşıldı.

"KARALAR BAĞLAMA GÜNÜ DEĞİL"

Videonun hazırlanmasında emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlere teşekkür eden Uğur Okulları Başiskele Kampüsü Müdürü Serkan Savaş, "Mustafa Kemal Atatürk; fikir, ideal ve eserleriyle bağımsızlığımızdan tarihimize, dilimizden sanatımıza ve benliğimize kadar en gerçek fikirleri ve en sıcak duygularıyla aramızda yaşayan büyük bir önderdir. Bugün karalar bağlama günü değil, bugün onu daha iyi anlamak, onu izinden yürüme ve onun gibi ileri görüşlü ve vatansever olabilme günüdür. Atatürk ve en büyük eseri Cumhuriyeti anlamak, her koşulda korumak ve Türkiye’yi aydınlık günlere taşımak bizlerin ve sizlerin en önemli görevidir" dedi.

SAYGI VE MİNNETLE

Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü İbrahim Yılmaz, "Fikir ve inkılaplarıyla geçmişimizi aydınlatan ve geleceğimize yön veren Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla ve minnetle anıyorum. Onun bilime verdiği önemin farkında olarak attığımız çağdaş adımlarla geleceğimizin mimarı çocuklarımızı yetiştiriyor olmaktan gurur duyuyorum" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Fethiye Caddesi’nde altyapı çalışmaları hızla ilerliyor

Fethiye Caddesi’nde altyapı çalışmaları hızla ilerliyor