19 Ekim 2021 Salı

'Üniversitenin bütçesi pandemi önlemlerine harcanmıyorsa nereye harcanıyor?’

'Üniversitenin bütçesi pandemi önlemlerine harcanmıyorsa nereye harcanıyor?’

Kocaeli Emek Gençliği, Kocaeli Üniversitesi'ndeki pandemi önlemlerinin yetersizliğine dikkat çekti

21 Eylül 2021 Salı 13:20 Eğitim

Kocaeli Emek Gençliği, Kocaeli Üniversitesi’nde pandemi önlemlerine ilişkin yaptığı açıklamada "Rektör Sadettin Hülagü de okulun açılmasıyla sosyal medya hesabından 'Sağlık ve güvenliğiniz için gerekli tüm tedbirleri hassasiyetle aldık, içiniz rahat olsun’ paylaşımında bulundu. Ancak gerçekler pandemi önlemlerinin yanından bile geçmiyor. Kampüsün hiçbir noktasında dezenfektan bulunmuyor. Fakülte tuvaletlerinde ellerinizi yıkayın uyarısına rağmen sabunu geçelim sabunluk dahi yok" dedi.

HAZIRLIKLAR BUNLAR MI?

Üniversitede alınan önlemlerin neredeyse yok denecek kadar az olduğunun belirtildiği açıklamada, "Rektörlüğe soruyoruz; pandeminin başından beri temizlik maske mesafe kuralına uyulması gerektiğini sürekli belirten rektörlüğün sağlığımız için yaptığı hazırlıklar bunlar mıdır? Bütçe sıkıntısı nedeniyle yemekhaneye zam yapan rektörlük okul bütçesini pandemi önlemleri için harcanmadıysa bu bütçe nereye harcanıyor?’’ ifadeleri kullanıldı.

SAĞLIKLI VE GÜVENLİ KAMPÜS İÇİN

Pandemi önlemlerinin arttırılması gerektiğinin vurgulandığı açıklamada, "Bizlerin sağlığı ve güvenliği için tüm tedbirleri aldığını söyleyenler sağlığımızı hiçe saymaktadır. KOÜ Rektörlüğü gerekli tüm tedbirleri bir an önce almalıdır. Fakültelere, sınıflara, yemekhaneye dezenfektan konulmalı, tuvaletler gerekli teçhizatlarla kullanıma uygun hale getirilmelidir. Emek Gençliği olarak Kocaeli Üniversitesi öğrencilerini sağlıklı ve güvenli bir kampüs için yan yana gelmeye çağırıyoruz" denildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kocaeli’de mangal yasağı kaldırıldı

Kocaeli’de mangal yasağı kaldırıldı