01 Aralık 2021 Çarşamba

Yaşar Şanlı: Ek zam zaruri değil hayatidir

Yaşar Şanlı: Ek zam zaruri değil hayatidir

Türk Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Yaşar Şanlı yaptığı yazılı açıklamada ekonomik koşullar gereği ek zammın önemine vurgu yaparak, “Ekonomik koşulların sabit bir maaşla geçinen emek insanlarını derinden sarstığı bu günlerde ek zam zaruri değil hayatidir” ifadelerine yer verdi

24 Ekim 2021 Pazar 13:25 Eğitim

Türk Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Yaşar Şanlı, ülkenin içerisinde bulunduğu ekonomik koşullarda ek zammın hayati bir önemi olduğunu vurguladı. Şanlı konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Ekonomik koşulların sabit bir maaşla geçinen emek insanlarını derinden sarstığı bu günlerde ek zam zaruri değil hayatidir. Ülke ekonomisinin, yerli üretimin, işsizliğin tek çaresi de budur.

“EK ZAM HEMEN ŞİMDİ”

Emeği ile geçinen memur, emekli ve işçilerin enflasyon ve birincil tüketim malzemeleri karşısında bu duruma gelmemesi için toplu sözleşme görüşmeleri sırasındaki yüzde 3 refah payı ile 600 lira seyyanen zammın, neden kırmızı çizgimiz olduğu bugünlerde daha net anlaşılmıştır. Türkiye Kamu Sen’imizin daha önceden de ilan ettiği gibi bütçe görüşmeleri sırasında tekrar haykıracağız. Ek zam hemen şimdi. Refah payı hemen şimdi. 600 lira seyyanen zam hemen şimdi.”

 

SEFA GARDİYANOĞLU

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Murat Öztürk isyan etti: Kapatalım gidelim

Murat Öztürk isyan etti: Kapatalım gidelim