18 Nisan 2021 Pazar

Atıklar, can dostlarımız için yuvaya dönüşüyor

Atıklar, can dostlarımız için yuvaya dönüşüyor

Her alanda yaptığı tasarruf ve geri dönüşüm uygulamalarıyla kentte fark yaratmaya devam eden İzmit Belediyesi, eski araç lastiklerinden kedi evi, atık varillerden köpek evi yapımına başladı

09 Mart 2021 Salı 14:22 Güncel

İzmit Belediyesinde sıfır atık projesi kapsamında 3 müdürlük bir araya geldi. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün geri dönüşüm çalışmaları kapsamında toplanan eski araç lastikleri, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından kedi evi haline getiriliyor. Can dostlarımızı kış aylarında soğuktan, yaz aylarında ise sıcaktan koruyacak olan kedi evleri Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından kentin çeşitli noktalarına dağıtılacak. 

KENTTE YAYGINLAŞACAK

Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından özenle hazırlanan lastikler çevre kirliliği olmaktan çıkarak kediler için yuva haline geliyor. Rengârenk boyanan lastiklere ayrıca atık malzemelerden yapılan mama ve su aparatı yerleştiriliyor. Hiçbir masraf yapılmadan dönüştürülebilir malzemeleri kullanarak can dostlarına yuva yapan ekipler, atık varilleri de köpek evi haline getiriyor. Doğa ve hayvan dostu İzmit Belediyesi, çalışmaları ilerleterek kentin her noktasında kedi ve köpek evlerini yaygınlaştırmayı hedefliyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bu mağazada gelinlikler ücretsiz!

Bu mağazada gelinlikler ücretsiz!