26 Temmuz 2021 Pazartesi

Baro’dan sessiz eylem!

Baro’dan sessiz eylem!

Kocaeli Barosu, Meclis Adalet Komisyonu’ndan geçen ‘çoklu baro’ yasa teklifinin geri çekilmesi için bugün Kocaeli Adliyesinde sessiz bir eylem gerçekleştirdi

08 Temmuz 2020 Çarşamba 12:33 Güncel

Siyasal iktidarın “Çoklu baro" düzenlemesine ülke genelinde olduğu gibi Kocaeli’de de avukatların tepkisi sürüyor. Kocaeli Barosu'na bağlı avukatlar daha önce açıklanan "sessiz eylemi" bugün 11.00'de Kocaeli Adliyesinde gerçekleştirdi. Baro Başkanı Bahar Candemir Gültekin, avukatlarla adliyede bir dakikalık sessiz şekilde durdu.
EYLEMLER SÜRECEK

Kısa bir açıklama yapan Kocaeli Barosu Başkanı Bahar Candemir Gültekin, “Avukatlık Kanununda yapılması planlanan değişiklikle ilgili taslak TBMM Adalet Komisyonundan geçmiş olup bugün yasalaştırılmak üzere TBMM Genel Kuruluna getirilecektir. Baroların bölünmesine, içi boş, sesi kısık, cübbesi düğmeli topluluklara indirgenmesine karşı çıkmak için ve cübbemizin onuru adına bugün saat 11.00’ da Kocaeli adliyesinde 1 dakikalık sessiz durma eylemi yapılmıştır. Devam eden günlerde aynı saatte (11.00) sessiz durma eylemlerimiz devam edecektir” dedi.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Ünlü: AK Parti yaptı, İzmit 60 milyon kazandı

Ünlü: AK Parti yaptı, İzmit 60 milyon kazandı