13 Nisan 2021 Salı

Başaran: Ekmek zammına bakanlık müdahale etsin

Başaran: Ekmek zammına bakanlık müdahale etsin

Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanı Ömer Faruk Başaran hafta sonu uygulanmaya başlanan ekmek zammına geçmiş yıllarda olduğu gibi Valilik ve Ticaret Bakanlığı’nın müdahale etmesini istedi

08 Şubat 2021 Pazartesi 15:38 Güncel

Kocaeli'de 230 gramı 1.75 TL olan ekmek hafta sonundan itibaren 2 TL'den satılmaya başlandı. Ekmeğe yapılan zamma tepki gösteren Gelecek Partisi İl Başkanı Ömer Faruk Başaran şu ifadelere yer verdi: “Ülkenin mevcut koşuklarında dar gelirli vatandaşlara büyük darbe vuran bu zammın geri çekilmesini gerekiyor.  Geçtiğimiz yıllarda aralarında Kocaeli’nin de olduğu Ankara, Edirne gibi birçok ilimizde ekmek zamlarına karşın valilikler ve Ticaret Bakanlığı'nca müdahaleler edilmiş ve bir süreliğine de olsa zamlar geri çekilmişti. Pandemi sürecinin etkisiyle tavan yapan işsizlik ve hayat pahalılığı döneminde bazı sektörler kardan çok hizmeti düşünmek durumundadır.

EKMEK NAYLONDA OLMAMALI

Sofraların en temel maddesi olan ekmeğe zam konusu mutlaka gözden geçirilmelidir. Elbette fırıncı esnafının da haklı olduğu konular var. Girdi maliyetleri konusunda onlara yönelik önlemler de alınmalıdır. Burada söz konusu olan dar gelirli milyonlardır”  Başaran ayrıca ekmeğin naylon değil, Gıda Kodeksi'ne uygun polietilen maddesinden üretilmiş poşetlere konulması hatta kağıt ambalaja geçilerek vatandaşa en sağlıklı şekilde ulaştırılması gerektiğini de ifade etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Acurman: Belediye, SGK’yı emlak komisyoncusu yaptı!

Acurman: Belediye, SGK’yı emlak komisyoncusu yaptı!