06 Mayıs 2021 Perşembe

Başaran: Sapanca Gölü’ne kıymayın

Başaran: Sapanca Gölü’ne kıymayın

Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanı Ömer Faruk Başaran, endüstriyel kullanım ve çevre kirliliği nedeniyle her geçen gün daha da kötüye giden Sapanca Gölü için bir an önce harekete geçilmesi gerektiğini söyledi

17 Şubat 2021 Çarşamba 15:19 Güncel

Basında yer alan haber ve fotoğrafları görünce dehşete düştüklerini belirten Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanı Ömer Faruk Başaran, Sapanca ve Kartepe Belediyeleri ile bağlı bulundukları Kocaeli ve Sakarya Büyükşehir Belediyeleri sürekli olarak suçu ve topu birbirlerine atarak, göz göre göre Sapanca Gölü’nün yok olmasına neden olduklarını söyledi. Başaran, Sapanca Gölü konusunda belediyelerin duyarsız kaldığını vurgulayarak, iki kentin valileri ile ilgili bakanlıkları göreve davet etti.

"DENGE BOZULDU"

Fotoğraflarda belediyelerin çöpün muhteviyatına bile bakmadan göle yakın bölgeleri döküm sahası olarak kullandıkları, hatta kimyasal atık ambalajlarının bile görüldüğünü belirten Başaran, “Siz bakmayın şimdi son yılların en sert kışını ve yoğun kar yağışı aldığımıza. İki kentin içme suyunu karşılayan Sapanca Gölü, kuraklığın getirdiği su seviyesindeki düşüşle beraber, çevresindeki derelerin getirdiği atıklarla da aşırı derecede kirlenmiştir. Yetmiyormuş gibi vahşice çekilen su, göldeki doğal dengeyi bozmuştur. Eğer hemen önlem alınmazsa Sapanca Gölü’nü tamamen kaybedeceğiz. Bu da doğaya ve çevreye yapılabilecek en büyük ihanettir” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Tugay Adak’ın ismi ölümsüzleşti

Tugay Adak’ın ismi ölümsüzleşti