14 Nisan 2021 Çarşamba

Basın Sözcüsü Sercan Al, heykel iddialarını yalanladı

Basın Sözcüsü Sercan Al, heykel iddialarını yalanladı

İzmit Belediyesi Basın Sözcüsü Sercan Al, “İzmit Belediyesi 2020 yılı Denetim Komisyonu raporu sonrasında gazetelere servis edilen "Atatürk heykeline 72 bin lira ödediler" ifadesi kesinlikle gerçek dışıdır” dedi

08 Nisan 2021 Perşembe 13:27 Güncel

İzmit Belediyesi, Sanat Sokağı’nda yaklaşık bir yıl önce çalınan Atatürk heykeli yerine yenisini yaptırdı. Halk oylamasına sunulan heykeller arasından en çok oyu alan heykel, Sanat Sokağı’nda yerini aldı. İzmit Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı’nda Cumhur İttifakı meclis üyelerinin 2020 yılına ait Denetim Raporu’nda Atatürk heykelleri için belediyeye 72 bin TL fatura kesildiğini iddia etti. Ortaya atılan iddiaların ardından meclis toplantısında gergin anlar yaşandı.

14 BİN LİRA ÖDENDİ

Konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan İzmit Belediyesi Basın Sözcüsü Sercan Al, "Halkın manevi değerlerinin, maddiyata dayandırılarak yapılan algı çalışmalarından dolayı çok üzgünüz. İzmit Belediyesi 2020 yılı Denetim Komisyonu raporu sonrasında gazetelere servis edilen "Atatürk heykeline 72 bin lira ödediler" ifadesi kesinlikle gerçek dışıdır. Konuyla ilgili kesilen gerçek fatura aşağıdadır. Faturada görüldüğü üzere gerçek meblağ, ortaya atılan 72 bin lira değil 14 bin liradır. Yani ortaya atılan iddianın çok çok aşağısındadır. Halkımızın bu gerçek dışı beyanlara itibar etmemesini diliyoruz” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Araca çarpmamak için refüje çıkıp takla attı

Araca çarpmamak için refüje çıkıp takla attı