17 Nisan 2021 Cumartesi

Başkan Kocaman, yolda kalan aracı itti

Başkan Kocaman, yolda kalan aracı itti

Karla mücadele çalışmalarını takip eden Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, otomobiliyle yolda kalan vatandaşı görünce personeliyle birlikte arabayı itti

16 Şubat 2021 Salı 15:09 Güncel

Kartepe ilçesinde kar yağışı ulaşımı etkiledi. Bazı araçlar virajlarda kayarak kontrolden çıktı. Kar lastiği olmayan araçlar yollarda kaldı. Karla mücadele çalışmalarını yakından inceleyen Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, yolda kalan bir aracı iterek ilerlemesine yardımcı oldu.

DÜN GECE İTİBARİYLE BAŞLADILAR

Kartepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün karla mücadele ekiplerinde 140 personel görev alırken, 50 kepçe, 2 grayder, 2 tuzlama küreme, 2 loder, 11 kamyonet filosu ile kar küreme ve tuzlama çalışmalarına devam ediyor.

ETKİLİ KOORDİNASYON

Kartepe Belediyesi ekipleri 32 mahallede gereken tedbirleri alırken, özellikle Arslanbey ve Derbent Dağ Yolu’nda yoğunlaşan kar yağışına ağırlık vererek yolların açık olmasını sağladılar. Kartepe Belediyesi’nin planlı ve sistemli çalışmasıyla olumsuz bir durumun yaşanmasının önüne geçiliyor.

KOCAMAN SAHADA EKİPLERİNİN BAŞINDA

Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman, “Tüm yurdumuzu etkisi altına alan kar yağışı ilçemizde de etkili oldu. Ekiplerimiz bütün gün ve gece boyunca karla mücadele etti. Bazı yerlerde yoğunlaşan kar yağışı için ek tedbirler alındı. Kar yağışı sona erene kadar ekiplerimiz görevlerinin başında olacaktır. Hemşehrilerimizden ricamız bireysel tedbirlerini de ihmal etmesinler. Kartepe'mizde karın çilesini değil, keyfini yaşamak herkesin hakkı. Hemşehrilerimizden çok güzel kar eğlencesi ve manzara fotoğrafları alıyoruz. Onlar mutlu oldukça biz de mutluyuz” açıklamasında bulundu.     

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Güney’den kar timlerine tatlı ikramı

Güney’den kar timlerine tatlı ikramı