06 Mayıs 2021 Perşembe

Başkan Şayir 1 milyonluk malzemeyi akrabalarından almış!

Başkan Şayir 1 milyonluk malzemeyi akrabalarından almış!

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir ile ilgili CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, 2020 yılında tabelalara harcanan 1 milyon 300 bin TL paranın 500 binin Hamza Şayir’in yeğenine 500 bini ise eniştesine yatırıldığını iddia etti

25 Nisan 2021 Pazar 14:46 Güncel

AKP’li Dilovası Belediyesi’nin başkanı Hamza Şayir ile ilgili skandal bir iddia ortaya atıldı. CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Şayir’in akrabalarının şirketine büyük faturalar kestiğini ilan etti. Konu ile ilgili açıklama yapan Tarhan, özetle şunları söyledi: “AKP’nin Belediyeler üzerinden yaptığı usulsüzlükler bitmiyor. Var oldukları her kademede kayırmacılık anlayışını sürdürmeye devam ediyorlar. Bunlardan biri de Kocaeli Dilovası Belediyesi’nde yaşanan liyakatsizlik ve yolsuzluk!

İLK 6 AYDA 500 BİN TL'LİK FATURA

Geçtiğimiz 2020 yılında Dilovası Belediyesi tabelalara tam 1 milyon 300 bin TL harcamış. Ancak bu tabelalara harcanan bedelin yaklaşık 500 bin TL’si Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir’in yeğeni olan E. S. Ç’ye ve 500 bin TL’si de eniştesi C. S.’nin şirketine gitmiş. Şirket kurulduğu ilk 6 ayda 500 bin TL’lik fatura kesmiş. Birinci dereceden yakınlara iş vermeyeceklerini söylemelerine rağmen kendileri ile çelişmeye devam ediyorlar.

51 BİN NÜFUS 1 MİLYON 300 BİNLİK TABELA

Üstelik 75 tabelaya fatura kesilirken Dilovası’nda sadece 67 tabela bulunduğu da ortaya çıkmıştır. Aradaki 8 tabelaya dair bir bilgi yok. 51 bin nüfusu olan Dilovası ilçesine 1 milyon 300 bin TL’lik tabela harcaması yapılmasının ne gereği vardır? Yandaşlara kazandırmak uğruna belediyenin kaynaklarını böyle israf etmek ne kadar doğrudur?”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Ekolojik Yaşam Bahçesi tasarrufla aydınlanıyor

Ekolojik Yaşam Bahçesi tasarrufla aydınlanıyor