13 Nisan 2021 Salı

Belediye duvarı yarım bıraktı, heyelan tehlikesi var

Belediye duvarı yarım bıraktı, heyelan tehlikesi var

Körfez Hacı Osman Mahallesi, Nihat Atlı Sokak’ta Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından dere yatağı ıslah ve yağmur suyu hattı çalışmaları başladı

31 Mart 2021 Çarşamba 16:55 Güncel

Ekipler, dere yatağının her iki tarafında da istinat duvarı yaptıktan sonra Emine Demirli’ye ait binanın önüne geldiklerinde yüzme havuzundan çıkan kalın atık su boruları nedeniyle durdular. Heyelan tehlikesi de olan binanın olduğu nokta boruların kalkması gerek denilerek atlanırken, mahaller sakinleri ve Emine Demirli itiraz ettiler.

"SÜREKLİ TOPRAK KAYIYOR"

Körfez Belediyesi emeklisi olan Aysel Akyüz, yetkililere konuyu ilettiklerini ancak çözüm bulunmadığını belirterek, “Mahallemizin örnek olmasını istiyoruz. Dere yatağının büyük bölümünde istinat duvarı örüldü. Emine Demirli’ye ait olan binanın önüne geldiklerinde borular bahane edilerek duvar yarım bırakıldı. Önce boruların kalkması lazım dediler, sonra da bu şekilde de yapılabileceğini söylediler. Bu arada ekipler de diğer alanlara kaydırıldı. Şimdi yarım kalan duvarın tamamlanmasını bekliyoruz. Zira, hem görüntü kirliliği oldu, hem de sürekli burada toprak kayıyor, heyelan tehlikesi var. Bir an önce duvar örülmeli ve toprak da sağlama alınmalı” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Irak'ta ölen inşaat işçisi toprağa verildi

Irak'ta ölen inşaat işçisi toprağa verildi