18 Nisan 2021 Pazar

Bu PTT şubesi muhtarlığa ait

Bu PTT şubesi muhtarlığa ait

Ülkemizde ekonomik şartların zorlaşması, kurumların harcamalarını kısmaya başlamasıyla ilginç olaylar yaşanmaya başladı.

26 Şubat 2021 Cuma 21:59 Güncel

Körfez İlimtepe Mahallesi’nde yeri belediye tarafından verilmesine rağmen PTT şube açamayınca mahalle muhtarı azalarla birlikte teminatını yatırarak işletmeci oldu ve şubeyi mahalleye kazandırdı.

Alınan bilgi ve iddialara göre daha önce eski prefabrik binada hizmet veren PTT İlimtepe Şubesi, bu arsanın vatandaşa satılmasıyla yerini boşaltmak zorunda kaldı. Daha sonra sağlanman girişimlerle mobil şube açıldı ve yaklaşık 2 sene otobüste şube hizmeti sağlandı.

Sözleşmenin bitmesiyle mobil şubede iptal edilince yaklaşık 8 bin nüfusun hizmet beklediği mahallede PTT şubesi kapanmış oldu.

Belediye yer verdi

Körfez Belediyesi yeni yaptığı ve tamamlamaya çalıştığı İlimtepe Kültrü Merkezi’nde PTT şubesi için de bir yer ayırdı. Ancak, tüm yazışmalara rağmen PTT bu şubeyi açmadı ve iddialara göre Mahalle Muhtarı Kazım Elmas’a işletmeyi muhtarlık adına açması önerildi. İlk başta 30 bin lira teminat istenirken daha sonra bu rakam 11 bin liraya kadar düştü ve 8 bin lira teminat, 3 bin lira da malzeme parası ödeyen muhtarlık PTT şubesinin işletmecisi olarak hizmete başladı.

Sözleşmenin imzalanması ve teminatın yatırılmasından sonra belediyenin verdiği iş yerine PTT tarafından yollanan masa, sandalye ve bilgisayar konuldu ve yine muhtarlık tarafından bulunan bir elemanla şube çalışmaya başladı. Bu girişimle bir resmi kurumun şubesi muhtarlık tarafından açılmış, personeli muhtarlık tarafından temin edilmiş, elektrik ve suyu yine muhtarlık tarafından ödenerek hizmete başlamış oldu. Azalar tarafından da imzalanan sözleşme ile mahalle PTT şubesine kavuşurken, işlem başına alınan 45 kuruş ile şubenin giderleri karşılanacak ve mahalleye hizmet sağlanacak. Muhtarlığın vazgeçmesi ve teminatını alıp, sözleşmeyi iptal etmesi halinde de şube kapanacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yalnız yaşadığı evinde ölü bulundu

Yalnız yaşadığı evinde ölü bulundu