22 Ocak 2022 Cumartesi

Bu sokakları asfaltlamayı unutmuş olabilir misiniz? Sadece soruyoruz

Bu sokakları asfaltlamayı unutmuş olabilir misiniz? Sadece soruyoruz

Derince Yavuz Sultan Mahallesi’nde Haziran ayı sonunda başlayan altyapı çalışması sonrası asfaltlama yapılmayan mahalle sakinleri yetkililerin duyarsızlığına tepkili

17 Ekim 2021 Pazar 20:11 Güncel

Derince Yavuz Sultan Mahallesi’nde, Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü'nün altyapı çalışmalarından sonra bozulan yolların asfaltlanmamasına vatandaşlar tepkili. Yaklaşık 4 ay önce çalışma yapılan ve o günden beri yolların asfaltlanmasını bekleyen esnaf ve vatandaşlar isyan etti.

"4 AYDIR ÇİLE ÇEKİYORUZ"

Toydemir Sokak’tan gazetemize ulaşan bir vatandaş, “Sokağımızda Haziran sonunda altyapı çalışması yapıldı. O günden beri sokağımızda ne bir çalışma var ne asfaltlama. Sokağımızın bitimindeki sokak 1 ay önce asfaltlandı. Tam artık bu çile bitiyor herhalde derken 1 aydır sokağımıza uğrayan yok. Birçok yere şikayetlerimizi ilettik fakat nafile. Sokağımıza pazar kuruluyor, otobüslerin geçiş güzergahı. Tepki gösteren bazı pazarcılar artık tezgahını kurmuyor bile. Her çarşamba özellikle yaşlılar çok zorlanıyor. Yazın toz topraktan camları açamıyorduk, şimdi de çamur çilesi başladı. Yeter artık, bir an önce bu mağduriyet giderilsin" dedi.

KÖSTEBEK YUVASI GİBİ

Erdağı Sokak’tan ulaşan bir vatandaş ise, “Sokaklar aylardır köstebek yuvası gibi. Bazı sokaklar 1-2 ay önce asfaltlandı. Onların bir ayrıcalığı mı var? Hizmet görmek için illa bir yerlerde yakınlarımız mı olmalı? Neden bizim sesimiz duyulmuyor? Birçok yerden şikayetlerimizi bildirdik ama bir dönüş yok. Araçlarımız zarar görüyor, ön takımları bozulan araç sahipleri var. Yollar berbat halde olduğu için otobüsler çoğu sokağa girmiyor. Belli bir güzergah da sunulmadığı için bazı duraklarda vatandaşların çok uzun süreler beklediği oluyor. Bu rezillik ne zaman son bulacak?" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Koronavirüs salgınında günlük vaka sayısı 24 bin 114 oldu

Koronavirüs salgınında günlük vaka sayısı 24 bin 114 oldu