18 Nisan 2021 Pazar

Büyükakın, Kılıçdaroğlu’na yüklendi: Yaptıkları şey şov belediyeciliği!

Büyükakın, Kılıçdaroğlu’na yüklendi: Yaptıkları şey şov belediyeciliği!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Bugün sayın genel başkan, İzmit Belediyesi’ni ziyaret etti ve belediyecilikte çığır açtıklarını söyledi. Evet çığır açtılar, açtıkları çığır laf belediyeciliği, şov belediyeciliği” dedi

20 Ocak 2021 Çarşamba 20:53 Güncel

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i makamında ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu basın açıklamasında “Siyasal iktidarın yani ülkeyi yönetenlerin teşekkür etmesi gereken belediyeler CHP’li belediyelerdir. Hükümet olarak beş maskeyi dağıtamadılar, bizim belediyeler istisnasız dağıttı. CHP’li belediyeler olmasaydı pandemi koşulları daha ağır geçerdi. Hürriyet’in şahsında başkanlarımıza teşekkür ediyorum.” demişti. Bu olayın ardından Gebze Belediyesi’nin Balçık Mahallesi Depolama Alanı Tapu Teslim Töreni’nde konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’li belediyelere yüklendi.

ŞOV BELEDİYECİLİĞİ

Büyükakın şunları söyledi: “Bugün sayın genel başkan, İzmit Belediyesi’ni ziyaret etti ve belediyecilikte çığır açtıklarını söyledi. Evet çığır açtılar, açtıkları çığır laf belediyeciliği, şov belediyeciliği. Bir tane iş göremezsiniz. Daha önceki dönemlerde yapılan işlerin açılış programlarına katıldıklarını görürsünüz. İstanbul’da ilçe belediyelerinin yaptığı hizmetlerin, büyükşehir tarafından sahiplenildiğini görürsünüz. Bu yeni bir çığır, hizmet aşırma çığırı. Aynı şeyi Kocaeli’nde de görürsünüz. Bizim hasta nakil ambulanslarımızı vatandaşa göndeririz, onların filmini çeker paylaşırlar. Evet bu bir çığır, hizmet etmeme, reklam yapma çığırı. Bir başka çığır daha açtılar ‘bizi çalıştırmıyorlar’ diye konuşuyorlar. Derdiniz iş yaptırmıyorlar demek.

SEÇMEN İRADESİNE SAYGISIZLIK

Seçmenin iradesine de saygısızlık yapıyorlar. Seçilmiş bir belediye başkanı var bu kentin. Büyükşehir belediye başkanı var. Güya şakayla karışık, İzmit Belediye Başkanı’na sayın Büyükşehir Belediye Başkanım diye hitap ediliyorlar. Bu Kocaeli’ndeki seçmenin iradesine saygısızlıktır. Seçmenin iradesiyle şaka olmaz.

CİDDİYETE DAVET EDİYORUM

Sayın genel başkanı ciddiyete davet ediyorum. Ciddiyeti ne kadar beklemek lazım o da ayrı tartışma konusu. Uzmanı olduğunu iddia ettiği vergi konusunda uyuşturucu tacirlerinden vergi alın, organ ticareti yapanlardan vergi alın diyecek ciddiyette bir uzmanlığa sahip. Allah onun eline bu memleketi düşürmesin. Eğer öyle olursa, taş taş üzerine konulmaz her gün bu memleket geriye gider. Temel atmama törenlerinde çığır açtılar. Ankara’yı kaykay pistine döndürdüler. Kar çalışmalarında başarısızlığın zirvesini yaptılar. Biz onların yaptığı hizmetlerden örnek alacakmışız.

ASKIDA FATURA DEDİLER

Biz Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak, 250 milyon TL’lik pandemi döneminde yardım bütçesi ayırdık. Onlar ne yaptılar? ‘Askıda fatura’ dediler. Bakın çığıra bakın. Askıda faturayı sivil toplum kuruluşları yapabilir. Askıda fatura yapalım birbirimize destek olalım derler. Belediye bütçe oluşturur onun gereğini yapar.”

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bebeğini bıçaklayarak öldürmüştü; Tutuklandı

Bebeğini bıçaklayarak öldürmüştü; Tutuklandı