22 Ocak 2022 Cumartesi

Çakar: Halkın vergisi ile yapılan binaları değil, tapulu malınızı bağışlayabilirsiniz

Çakar: Halkın vergisi ile yapılan binaları değil, tapulu malınızı bağışlayabilirsiniz

CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar TÜGVA ile imzalanan protokole değinerek, “Kocaelilerin malının hiçbir vakfa, cemaate, kişilere peşkeş çekilmesine izin vermeyeceğiz. Kendi tapulu malınızı istediğiniz yere bağışlayabilirsiniz” dedi

19 Ekim 2021 Salı 12:42 Güncel

CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İzmit Belediyesi tarafından Nevzat Doğan döneminde Tepeköy’deki yurt binasının TÜGVA’ya tahsisi ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Çakar yapılan protokolü peşkeş olarak niteleyerek şu ifadeleri kullandı: “Değerli İzmitliler, İzmit Belediyesini kazandığımızda hatırlayacaksınız artık adama, bir gruba, vakıfa, kişilere hizmet işi bitti demiştik. İzmit Belediyesi İzmit'in kaynaklarını, İzmitlilerin mülklerini, İzmitin rantını üç beş kişiye değil, 400 bin nüfusu olan İzmitimize hizmet etmek için çalışıyor. İzmit Belediyesinin imkanları ile yapılan bugünkü maliyeti yaklaşık 10 milyon TL olan Tepeköy Mahallesi'ndeki yurt binası,2016 yılında TÜGVA'ya 25 yıllığına bedelsiz olarak verilmişti.

“İZİN VERMEYECEĞİZ”

İzmit Belediyemize geri verilmesi için, İzmit halkını düşünen, İzmitin çıkarlarını koruyan, Belediye Meclis üyelerinin TÜGVA ile imzalanan tahsis sözleşmesinin fesh edilmesi için gerekli imzaları atacaklarını umuyorum. 2016 yılında imzalanan bu sözleşme aslında, kamu kaynaklarını kötüye kullanmaktan başka birşey değildir. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Tahir Büyükakın açıklamasında, İzmit Belediyesi 1 tane geri alırsa ben 2 tane vereceğim demesi kabul edilebilir değildir. Kocaelilerin vergileri ile yapılan bu binaları Kocaelilerin malının hiçbir vakfa, cemaate, kişilere peşkeş çekilmesine izin vermeyeceğiz. Kendi tapulu malınızı istediğiniz yere bağışlayabilirsiniz.”

 

SEFA GARDİYANOĞLU

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kazadan sonra sürücüye şemsiye ile saldırdı

Kazadan sonra sürücüye şemsiye ile saldırdı