14 Nisan 2021 Çarşamba

Çakar: Zorlu sürecin en büyük kahramanlarının bayramı kutlu olsun

Çakar: Zorlu sürecin en büyük kahramanlarının bayramı kutlu olsun

CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, 14 Tıp Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamasında, AK Parti hükümetini eleştirerek sağlık çalışanlarının yaşadığı zorluklara dikkat çekti

13 Mart 2021 Cumartesi 12:23 Güncel

Açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Pandemi döneminde sağlık çalışanlarına maske ve eldiven temin edemeyenler, vatandaşlara üç beş maskeyi dağıtmayı beceremeyenler, alınmayan tedbirler, eksik, yanlış ve tutarsız politikalar ile bu süreci yanlış yönettiler. Aylarca vaka sayılarını açıklamadılar, gerçek ölüm sayılarını gizlediler. Hâlâ daha yeterli miktarda aşı temin edemeyip yaygın ve etkili aşılama yapamadılar. Erkenden 'Normalleşme' kararı aldılar. Cumhuriyet Halk Partisi'nin bütün çağrılarına rağmen 'tam kapanma'dan kaçındılar. 'Çarklar dönecek, üretim sürecek!' ısrarını sürdürdüler, insanları hastalıkla açlık arasında seçim yapmaya zorladılar. Salgını, toplumsal muhalefetin sesini kısmak için bahane olarak kullandılar, algı yönetimini tercih ettiler. Gerekli önlemleri almayıp temizlik-maske-mesafe tekerlemesiyle sorumluluğu vatandaşa yıktılar.

SIKINTILAR GÖRMEZDEN GELİNDİ

“Özellikle Covid-19’un bir tsunami gibi vurduğu ilk haftalarda ve en ağır seyrettiği Kasım-Aralık aylarında büyük trajediler yaşandı. Yoğun bakım yatakları dolup taştı, ağır hastalar bile hastanelerde yer bulamadı, hastalar hastanelere ulaşamazken ambulanslar hasta taşımaya yetişemedi. Pandeminin 1. yılında sadece sağlığımızı değil, işimizi, aşımızı, gelirimizi de kaybettik. Büyük şirketlerin vergi borçlarını sıfırlayan siyasi iktidar halkın bu süreçteki sıkıntılarını, sorunlarını görmezden geldi. İşçileri kısa çalışma ödeneğine, esnafı da iflasa mahkum etti.

SAĞLIK EMEKÇİLERİMİZİN TIP BAYRAMI KUTLU OLSUN

İşte bu zorlu süreçlerin en büyük kahramanları, şiddete maruz kalan, adaletsiz performans uygulamalarıyla köşeye sıkıştırılmaya çalışılan, beyin göçüne zorlanan; tüm bunlara rağmen yılmadan, usanmadan pandemi döneminde dinlenmeden hayat kurtarmaya çalışan ve insanımıza hizmet etmeye devam eden sağlık emekçilerimizin 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun!"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İzmit Belediyesi Okul Hizmet Masası sezonu açıyor

İzmit Belediyesi Okul Hizmet Masası sezonu açıyor