17 Haziran 2021 Perşembe

Çakar'dan Anneler Günü mesajı

Çakar'dan Anneler Günü mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar Anneler Günü sebebi ile bir mesaj yayınladı

08 Mayıs 2021 Cumartesi 15:54 Güncel

Çakar, yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; "Bugün Anneler Günü. Kaybedilen bir annenin dinmeyen acısından doğan,
ülkemizde de Anneler Günü olarak kutlanan gün, bugün. Anneye duyulan, saygı ,sevgi minnet duygularımızı paylaştığımız gün, bugün. İktidarın, ekonomik, sosyal, yanlış politikaları, süregelen terör, halkımıza büyük acılar yaşatmakta. Bundan kaynaklı yaşam zorluklarının en fazlasını ise anneler çekmektedir. Evlat acısı yaşamak bir anne için en büyük acıdır. Yaşları yalnızca yirmi ile söylenen çocuklarımıza, ölümü yakıştıran bu kanlı terör, geride kalan anaların payına, sonsuz gözyaşı, acı yas bırakmaktadır.
Üzerine titreyerek; esen yelden sakınarak büyüttüğü çocukları, göz göre göre, bu kadar kolay, ellerinden kayıp gitmekte. Her gün birden fazla yoksul evine, şehit ateşi düşmekte, vatan borcu belleyip, al kınalarla uğurladıkları evlatların acısıyla anaların yürekleri dağlanmaktadır.

ANNELER AĞLAMASIN

Sevgili annelerimiz, kadın kardeşlerimiz. Bizim siyasetteki amacımız, hiçbir ananın ağlamamasıdır. Anaların gözyaşını dindirmek tek amacımızdır. Biz istiyoruz ki; hiçbir anne, yoksulluklar içerisinde “çocuklarım aç, susuz kaldı demesin. Hiçbir çocuk kaynağı bilinmeyen yurtlarda tacize ve tecavüze uğramasın. Hiçbir çocuk, çöplükte kağıt toplarken çöp kamyonu altında kalmasın. Hiçbir ana gencecik çocuğunu, teröre kurban vermesin, kara toprağın bağrına gömmesin. Bizler CHP İzmit ilçe Örgütü olarak, başta yaşam hakkı olmak üzere, annelerimizin, huzur, refah ve mutluluğunu esas alan, evrensel insan haklarını, tam demokrasi, kadın erkek eşitliği temelinde geliştirecek, tek iktidar seçeneğinin Cumhuriyet Halk Partisi, olduğunun bilincindeyiz. Savaşsız bir dünyayı ancak kadınlar ve anneler kurabilir. Bu duygularla, başta evlat acısı ile yürekleri yanmış annelerimiz olmak üzere, tüm annelerimizin ve anne adaylarımızın, Anneler Günü'nü kutluyor, saygı ve minnetlerimizi sunuyoruz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İzmit'te semt pazarında sosyal mesafe unutuldu

İzmit'te semt pazarında sosyal mesafe unutuldu