15 Haziran 2021 Salı

Çanakkale ruhu, müzede işlendi

Çanakkale ruhu, müzede işlendi

Kocaeli Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanan “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Programı” Kocaeli Müzesi’nde gerçekleşti

19 Mart 2021 Cuma 10:56 Güncel

Kocaeli Müzesi Seniha Sami Moralı Salonu’nda düzenlenen programa; İl Kültür ve Turizm Müdürü Fatih Taşdelen, İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın, İl Müdür Yardımcıları Ercan Yamen ve Ayhan Zeren, Müze Müdürü Serkan Gedük, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Adil Üğüten, Kocaeli Rölöve Müdür V. Mehmet Said Üzülmez, Kocaeli Kültür Varlıklarını Koruma Müdür V. Eda Karaca, Dokümantasyon Merkezi Çalışma Grubu Başkanı Müzeyyen Ünal’ın da aralarından bulunduğu Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ile davetliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda günün önemine ilişkin açılış konuşmasını yapan Kültür ve Turizm Müdürü Taşdelen konuşmasında, Çanakkale Zaferi’nin önemine ve manevi değerlerine dikkat çekti.

ÇANAKKALE’DE ŞEHİT OLAN KOCAELİLER

Programın devamında Saliha Sarı’nın moderatörlüğünü yaptığı söyleşi programına geçildi. Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Cumhuriyet Tarihi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Esma Torun Çelik ile Tarihçi Yazar Volkan Şenel konuşmacı olarak yer aldı Çanakkale Zaferi ve önemi ile Çanakkale ruhunun işlendiği söyleşide özellikle Çanakkale’de şehit olan Kocaelili hemşerilerimiz adına yapılan araştırma ve belgeler oldukça dikkat çekti, duygulandırdı. Konuşmasının sonunda konuk Volkan Şenel, Çanakkale’den getirdiği özel toprağı İl Müdürü Fatih Taşdelen’e takdim etti. Program, Ressam Halit Yıldız tarafından fuaye alanında hazırlanan “Çanakkale” konulu birbirinden güzel ve anlamlı çalışmaların yer aldığı resim sergisinin gezilmesiyle sona erdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Büyükakın: Amatör spor için aralıksız çalışacağız

Büyükakın: Amatör spor için aralıksız çalışacağız