13 Nisan 2021 Salı

Cedit’te imzalar atıldı

Cedit’te imzalar atıldı

İki yılda tamamlanması öngörülen Cedit Mahallesi’nin kentsel dönüşüm projesinde imzalar atıldı

05 Nisan 2021 Pazartesi 13:55 Güncel

Yıllardır beklenen Cedit Mahallesi’nin dönüşüm sözleşmesi, Kadıköy Düğün Salonu’nda mahallelinin de katılımıyla gerçekleştirildi. Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Büyükşehir Belediyesi genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü Hasan Ayaz, belediye meclis üyeleri, Cedit Mahallesi Muhtarı Nebi Keskin ve Cedit Mahallesi sakinleri katıldı.

24 AYDA TAMAMLANACAK

Mahalleli Büyükakın’ı pankartlar ve davul zurna ile karşıladı. Pankartlarda ‘Cedit sana minnettar, seviyoruz seni, bu işi de sen çözdün helal olsun, hadi bizi evlendir” ifadeleri yer aldı. Hadi bizi evlendir pankartı açan gençlere seslenen Başkan Büyükakın, “Siz adaylarınızı bulun ben sizinle kız istemeye de gelirim” diye konuştu. 24 ay sonra tamamlanacak olan projenin şimdiki aşamasında ise ihale süreci var.

GURURLUYUZ ONURLUYUZ

Programda ilk kürsüye gelen Cedit Mahallesi Muhtarı Nebi Keskin, “Mayıs 2015’te TBMM’den kentsel dönüşüm yasası çıktı. Ben o zaman dernek temsilcisiydim. Tahir Başkanım muhtar senin kentsel dönüşümünü en yapacağım demişti. Adeta bu projeye kafasını değil vücudunu soktuğu için ben kendisine teşekkür ediyorum. Gözünüzün yaşını silecek başkanımız var. Bu projeye gönül vermiş bir başkanımız var. Gururluyuz onurluyuz. Sağ olun var olun başkanım” ifadelerini kullandı.

GERÇEKTEN DUYGULANDIM

Muhtar Keskin’in ardından kürsüye gelen Büyükakın konuşmaya başlar başlamaz mahalleliden kendisine tezahüratlar yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, konuşmasında “Bir belediye başkanı için hayatı boyunca alacağı en büyük hediye hizmetkarı olduğu insanlar tarafından gösterilen teveccüh olsa gerek. Şu anda gerçekten duygulandım. Ne kadar hayırlı bir iş yaptığımızı bir kez daha görmüş oluyorum. Alanın mevcut hali ortada” ifadelerini kullandı.

LAFTAN BAŞKA BİRŞEY ÜRETME ŞANSI YOK

Büyükakın, “Alandaki sayısal verileri bilmeden hareket eden belediye başkanının laftan başka bir şey üretme şansı yok. Boş konuşmuyoruz. Göreve geldiğimizde bu yana 2 yılı tamamladık. Kocaeli şantiyeye dönecek. Bunu göreceksiniz. Toplam 115 Bin metrekarelik alan. 482 yapı var burada. Bin 193 konut, 21 iş yeri, Bin 479 tane de hak sahibi var. Daha evvelki sözleşmede Bin 479 konut üretilecekti. Kat sayısını düşürdüğümüzde üretilecek konut sayısı da azaldı. Geçtiğimiz günlerde yine ziyarette bulunduk bakanlarımızı. Ziyarette Dilovası kömürcüler OSB, Sazlıdere’nin çözüme kavuşturulması. Millet bahçeleri, Barbaros Mahallesi’ndeki evlerin taşınması gibi yatırımları konuştuk” dedi.

1105 KONUT YAPILACAK

Yani yeni projede Bin 105 konut yapacağız. Buradaki konutların önemli bir kısmı 6 katlı olacak. Ferah bir alan olacak. Sözleşmeleri yapmaya başladık. Bir önceki konutlarda 1+1’ler vardı. Onlar da iptal oldu. Sadece 2+1 ve 3+1 konutlar olacak. İzmit Belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyete de atıfta bulunan Başkan Büyükakın, “Seçimden önce sizlere vaatlerde bulunup seçimden sonra korkup kaçmıyoruz. Şapka düştü kel göründü. Önümüzdeki günlerde sapır sapır döküldüklerini zoru görünce bahanelere sığındıklarını yeni bir edebiyat ürettiklerini göreceksiniz” dedi.

 

İŞ ÜRETİYORUZ

Sözlerini sürdüren Büyükakın, “Bizi engelliyorlar diyorlar. Yapmayıp bırakıp kaçtığınız işi biz yapıyoruz bu mu engel. Ceditlinin problemi çözdüğümüz için mi engel olduk. Biz iş yapmaya onlar laf üretmeye devam edecek. Milletimizden aldığımız güçle insanımızın daha mutlu olması, çocukların daha güzel yarınlarda büyümesi için çalışacağız. Polemikle harcayacak zamanımız yok. Bizler iş üretiyoruz” şeklinde konuştu.

‘3 KİPTAŞ YAPILIR’

Kılıçdaroğlu’nun sözlerine de değinen Büyükakın, “Sayın Kılıçdaroğlu bizim belediyelerimiz tıkır tıkır çalışıyor diyor. O tıkır tıkır çalışan bizim belediyeler. Sizinkiler sapır sapır dökülüyor. İş yaptıkları yok. İş yapmaya da niyetleri de yok. Ağustos böceği gibi günlerini gün ediyorlar. Temel atmama törenleri yaparak belediyeyi idare edeceklerini sanıyorlar. Çınar yaprakları beni alkışlıyor diyor. Belediye makamları iş yapma yeridir. Muhtarımla konuştuğumda bu Cedit en son bana kalır dedim. Büyükşehir Belediyesi aşağı yukarı 100 Milyon civarı bir yükün altına girdi. 100 Milyon TL’ye KİPTAŞ’ın yaptığı konut tipinde 3 proje yapılır. Siz kimi kandırıyorsunuz” dedi.

‘İKTİDARINIZ YERİN DİBİNE BATSIN’

“Karınca gibi çalışmaya devam edeceğiz” diyen Büyükakın sözlerini şöyle tamamladı“Makyaj yapma, günü idare etmeyle Onlar kaos çıkarmak için emekli paşalarla paşa paşa organizasyon yapacaklar. Tek istedikleri şey kaos çıksın ortalık yangın yer olsun kendimize iktidar devşirelim diyorlar. Sizin iktidarınız yerin dibine batsın. Sizin söylediğiniz yarınlar gözünüze dizinize dursun. Hep birlikte gelsinler. Ne kadar adamları varsa gelsinler. Biz sonuna kadar Sayın Cumhurbaşkanımızın yanındayız. Cumhur İttifakı sonuna kadar ayakta kalacak. Şimdiye kadar çoğu adamı yediler. Bu kez başaramayacaklar.” Akabinde sözleşmenin imzaları atıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Evi yanan ailenin yardımına İzmit Belediyesi koştu

Evi yanan ailenin yardımına İzmit Belediyesi koştu