18 Nisan 2021 Pazar

CHP'li gençler, Çanakkale şehitleri anısına lokma dağıttı

CHP'li gençler, Çanakkale şehitleri anısına lokma dağıttı

İzmit’te Çanakkale ruhunu yaşatan CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları tarafından, Çanakkale’de, zor koşullarda cephede hem düşmanla hem de yoksullukla savaşan Türk askerinin ruhuna lokma dağıttı

18 Mart 2021 Perşembe 17:46 Güncel

CHP Kocaeli Gençlik Kolları 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü nedeniyle vatandaşlara lokma dağıttı. Gençlik Kolları Üyelerinin Şehitler Günü nedeniyle İzmit Yürüyüş Yolu'nda gerçekleştirdiği anma programı CHP Kocaeli Gençlik Kolları Başkanı Başkanı Av. Zeki Karakadılar’ın öncülüğünde CHP İzmit, Kartepe, Gölcük ve Derince ilçe başkanlarının desteğiyle gerçekleştirildi. İzmit’te Çanakkale ruhunu yaşatan CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları tarafından, Çanakkale’de zor koşullarda cephede hem düşmanla hem de yoksullukla savaşan Türk askerinin ruhuna lokma dağıttı.

“BİR DESTANIN YARADILIŞ TARİHİ”

CHP Gençlik Kolları Başkanı Karakadılar; “Bugün ülkemizin ve dünya tarihinin akışını değiştiren Çanakkale Destanı'nın 106.yılında vatan topraklarını düşmana teslim etmeyen aziz kahramanlarımızın değerli hatırası önünde bir kez daha saygı ile eğiliyoruz.18 Mart 1915, Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihidir. Çanakkale; bu destanı yazan kahraman Türk ordusunun savaşta dahi insanlığını unutmadığını tüm dünya milletlerine gösterdiği bir yerdir. İnsan olmanın, insana saygı duymanın, vicdan sahibi olmanın zaman ve yer koşuluna bağlı olmadığını kahraman Türk ordusu tüm dünyaya Çanakkale'den göstermiştir. Bugün şanlı bayrağımız gökyüzünde gururla dalgalanıyorsa bunu; ''Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum.'' diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, ''Haydi oğlum git ya gazi ol ya şehit'' diyen annelerimize, imkânsızı başaran kahraman Türk askerine, kahraman gazilerimize ve yüce Türk illetine borçluyuz” ifadelerini kullandı.

“SÖZ VERİYORUZ”

Soğuk havaya rağmen vatandaşların ilgisinin oldukça yoğun olduğunu söyleyen CHP Kocaeli Gençlik Kolları Başkanı Başkanı Av. S. Zeki Karakadılar yaptığı açıklamada, "106 yıl önce dünyanın en güçlü donanmalarına karşı nasıl mücadele ettiğimizi, ne zorluklarla savaşı kazandığımızı göstermek ve hatırlatmak için bu etkinliği düzenledik. Çanakkale Savaşı’nın nasıl kazanıldığını unutmamak ve onların fedakârlığını, zorluklarını bir nebze olsa da hatırlatmak için buradayız. Vatandaşımızın duyarlılığı ve ilgisiyle bir kez daha gördük ki Çanakkale ruhu bu ülkeden asla silinmeyecek. Bizler de bu memleketin evlatları olarak buradan söz veriyoruz ki atalarımızın Çanakkale’deki mücadele ruhunu devam ettireceğiz. Vatanımızın kurtarıcısı ve kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm Milli Mücadele kahramanlarımızı, tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş tüm gazilerimizi Rahmetle, saygıyla, şükranla anıyoruz. Ruhları şâd olsun” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Milletvekili Çakır Kartepe’de hoşaf dağıttı

Milletvekili Çakır Kartepe’de hoşaf dağıttı