REKLAMI KAPAT

09 Mayıs 2021 Pazar

Coşkun: Etkilenecek esnafa sahip çıkılmalı

Coşkun: Etkilenecek esnafa sahip çıkılmalı

Saadet Partisi Körfez İlçe Başkanı Ömer Faruk Coşkun, yeni pandemi kısıtlamaları sonrasında kepenk kapatacak, paket servise geçecek olan esnafın yaşayacağı sıkıntılar için önlem alınması gerektiğini hatırlatarak, “Bu esnafa ve yanlarında çalışan personele sahip çıkılacak çalışmalar yapılmalı” dedi

18 Kasım 2020 Çarşamba 16:26 Güncel

Ömer Faruk Coşkun sosyal medya hesabında da paylaştığı konuyla ilgili açıklamasında, “Pandemi ya da Covid hayatımıza gireli yaklaşık 8 ay oldu. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde zor bir süreç geçiriyor. Devletimiz tedbirleri dönem dönem almakta. Sürece en çok katkı yapması gerekenler ise vatandaşımız. Elbette bir takım kısıtlamalar olacak..bunlarada her bir vatandaşımız katkı sunacak. Özellikle kısıtlamalar açıklanırken sürecin en başından bugüne kadar işin ekonomik yükünü çeken belli sektörler hepimizin malumu.

"SOSYAL DEVLET OLMANIN GEREĞİ"

İlk kısıtlamalarda başta özel okullar ve velileri, gıda işletmecileri, lokanta ve restaurantlar,kantin işletmecileri,berber ve kuaförler,internet kafe işletmecileri kıraathaneler ve diğer işletmeler ciddi kayıplar ve mağduriyetler yaşadı. Bir iş yeri varlığını sürdürdüğü sürece vergi, istihdam ve katma değer üretir. Bu iş yerleri şayet bir kısıtlama ile karşılaşırsa, yapılması gereken ona 'Git bankadan şu oranla şu kadar vergi kullan' demek değil, sosyal devlet olmanın gereği olarak, 'Tedbiren faaliyetinize ara veriyoruz. Süreç içerisinde her ay şu kadarlık ödeme tarafınıza ödenecek, vergi ve borçlarınız ötelenerek süreç sonunda mağdur olmanız engellenecek' demektir” şeklinde ifade etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Değirmendere Stadı yenileniyor

Değirmendere Stadı yenileniyor