14 Nisan 2021 Çarşamba

ÇYDD’de 4’üncü kez Dönmez

ÇYDD’de 4’üncü kez Dönmez

ÇYDD Kocaeli Şubesi’nin Genel Kurul’u dernek binasında gerçekleşti. Genel kurul sonucunda mevcut başkan Meral Dönmez 4’üncü dönemine başladı

30 Mart 2021 Salı 14:29 Güncel

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği(ÇYDD) Kocaeli Şubesi 18’inci Olağan Genel Kurulu, Yenidoğan Mahallesi, Kayın Sokak, No:3 İzmit adresindeki dernek binasında gerçekleşti.Genel kurula ÇYDD Kocaeli Şube Başkanı Meral Dönmez, tek aday olarak katıldı. 312 üyenin bulunduğu genel kurulda üst düzeyde pandemi önlemleri alındı. 22 Mart Pazartesi günü gerçekleşmesi gereken genel kurul, çoğunluk sağlanamadığı için dün gerçekleşti.

HÜRRİYET’DE KATILDI

Genel Kurula ÇYDD Kocaeli Şube Başkanı Meral Dönmez’in yanı sıra ÇYDD Üyesi ve aynı zamanda İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ile dernek üyeleri katıldı. Genel kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Genel Kurulun divan başkanlığını Prof. Dr. Zehra Gönül Balkır, divan katipliklerini ise Neriman Altun ve Sevil Bulutlar Şen gerçekleştirdi.

YAŞAMAYA ÇALIŞIYORUZ

ÇYDD Kocaeli Şube Başkanı Meral Dönmez genel kurulda yaptığı konuşmada, “Ülkemiz ve dünyamız zor günler geçiriyor. Bizde kısıtlı hayatlar geçirmemize rağmen hala yaşamaya çalışıyoruz. Bugün burada birlikte olmaktan çok mutluyum. Derneğimiz 32’inci yılını doldurdu. Derneğimiz kuruluşu ve faaliyetleri ile tarihsel bir rol üstelenmiştir. 32 yıldır topluma hizmet vermeye çalışıyoruz. Çağdaşlık yolunda bize önderlik etmiş ve derneğimizi kuran başta Prof. Dr. Türkan Saylan ve diğer kurucu üyelerimize teşekkür ediyorum. Bugüne kadar derneğimize emek veren herkese teşekkür ediyorum.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ VURGUSU

ÇYDD Kocaeli Şubesi olarak 27’inci yılımızı tamamladık. 2000 yılından itibaren bu ailenin bir ferdi olmaktan onur duyuyorum. Çağdaş yaşam, Cumhuriyettir, Laiktiktir, Atatürkçülüktür. Onun izinden gitmektir. Biz okuduysak, Cumhuriyet’in sayesinde okuduk. Bu güzel ülkeyi bize miras bırakan başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını gurula anıyorum. Derneğimize desteğini esirgemeyen siz değerli üyelerimize teşekkür ediyorum. Aydınlık gelecek için çalışmalarımızı heyecanla sürdürüyoruz” dedi. Dönmez son söz olarak ise Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden ayrılma kararı ile ilgili “İstanbul Sözleşmesi yaşatır” dedi.

BURASI BENİM AİLEM

Dönmez’in ardından konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Burada aile gördüğüm sizlerle birlikte olmak çok önemli. Sayın başkanım ve yönetim kurulu üyelerini kutluyorum. Çok kıymetli işler yapıyorlar. Geleceğimiz, çocuklarımız için önemli işler yapıyorlar. Hep birlikte, beraber çözüm üretmek çok öenmli. Bu konuda üzerime düşeni yapmaya hazırım. Yeni yönetimimiz hayırlı olsun” dedi.

İŞTE MERAL DÖNMEZ’İN LİSTESİ

YÖNETİM KURULU

1-Meral Dönmez

2-Reşide Özer

3-Nurgül Çetinkaya

4-Yeter Baykasoğlu

5-Ayşe Mine Esen

6-Nursen Öztürk

7-Kadişe Tümerkan

 

DENETİM

1-Hakan Yılmaz

2-Neriman Özdemir

3-Hayriye Gençtürk

 

ONUR KURULU

1-Gülşen Müstecaplıoğlu

2-Makbule Özak

3-Nuran Sakyatan

 

GENEL MERKEZ DELEGE

1-Meral Dönmez

2-Dilara Yaltrak

3-Neriman Altun

4-Sevil Bulutlar Şen

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Tülay tanrikulu

30 Mart 2021 Salı 21:11

Tebrik ediyorum başarılarının devamını diliyorum.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İnternette ‘yetkili servis’ yalanıyla dolandıranlar yakalandı

İnternette ‘yetkili servis’ yalanıyla dolandıranlar yakalandı