22 Ocak 2022 Cumartesi

Derince’de zamlara tencere tavalı tepki

Derince’de zamlara tencere tavalı tepki

Derince’de bulunan Yenikent Mahallesi’nde vatandaşlar zamlara karşı balkonlardan tencere-tava çalarak tepkilerini gösterdi

02 Kasım 2021 Salı 14:22 Güncel

Derince’de bulunan Yenikent Mahallesi’nde; vatandaşlar zamlara, düşük ücretlere, vergide adaletsizliğe karşı balkonlardan ve pencerelerden tencere-tava çalarak tepki gösterdi. Yenikent Zamlara Hayır Platformu’nun çağrısıyla dün gece saat 20:00’da başlayan ses çıkarma eylemine çok sayıda vatandaş katıldı.

“BORCU BORÇLA DÖNDÜRMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Platform tarafından yapılan açıklama ise şöyle: “Gıdadan giyime, elektrikten doğalgaza, akaryakıta. Üzerimize zam üstüne zam yağarken, fırtınanın altında üç kuruş ücretle çalışıp borcu borçla döndürmeye çalışıyoruz. Üzerine bir de önümüz kış. Gıda fiyatları bizi açlığa mahkum ederken doğalgaz fiyatlarına, ulaşıma da zam geleceği söyleniyor. TÜİK dalga geçer gibi yüzde 20 enflasyon açıklarken, bağımsız kuruluşlar yıllık enflasyonu yüzde 44 olarak ifade ediyorlar, gıdada ise bu oran daha da yüksek. Ücretiyle geçinen herkes yılın son aylarında vergi dilimine girdiği için ücretler iyiden iyiye eriyor. Sermaye sahiplerine yüzlerce vergiindirimi yapılıyor, yönetenlerin maaşlarına zam üzerine zam geliyor. Dalga dalga gelen zamların karşısında daha ne kadar yapamadığımız yemeklere, ısıtamadağımız evlere mahkum olacağız.”

 

SEFA GARDİYANOĞLU

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kocaeli'de DEAŞ ve FETÖ operasyonu: 11 gözaltı

Kocaeli'de DEAŞ ve FETÖ operasyonu: 11 gözaltı