17 Nisan 2021 Cumartesi

Dip dibe korona aşısı sırası! ASM'ler doldu taştı

Dip dibe korona aşısı sırası! ASM'ler doldu taştı

İzmit’te 65 üstü vatandaşların Covid-19 aşısı için aile sağlığı merkezlerine akın etmesi istenmeyen görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu. Uzun kuyrukların oluştuğu aile sağlığı merkezlerinde sosyal mesafe kuralları hiçe sayıldı

15 Şubat 2021 Pazartesi 15:38 Güncel

Kovid 19 ile mücadele kapsamından tüm yurtta 65 yaş üstü vatandaşların aşılanmasına da başlandı. İzmit’te de birçok vatandaş Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nden (MHRS) randevu alarak aile sağlığı merkezlerine gitti. Aile sağlığı merkezlerinin kapasitesi göz önüne alınmadan verilen randevular nedeniyle istenmeye görüntüler ortaya çıktı. Bazı aile sağlığı merkezleri tıka basa doldu. Vatandaşları biriktiği aile sağlığı merkezlerinden birisi de Alikahya Aile Sağlığı Merkezi’ydi.

ASM’LER BYPASS EDİLİNCE

Sosyal mesafe kuralları ise hiçe sayıldı. Alınan bilgilere göre daha önceki günlerde aşı randevularını her aile hekimi kendisi belirliyordu. Sağlık Bakanlığı’nın aile sağlığı merkezlerinin çalışma sistemini by pass etmesi ve randevuların Merkezi Hastane Randevu Sistemi üzerinden verilmesine izin vermesi nedeniyle bu kuyrukların ortaya çıktığı iddia edildi.


 

Ergün DEMİR

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İzmit'te bir intihar daha! Kendini astı

İzmit'te bir intihar daha! Kendini astı