17 Nisan 2021 Cumartesi

Doğan’a hakkını helal etmedi, Hürriyet’ten hesap sormasını istedi

Doğan’a hakkını helal  etmedi, Hürriyet’ten hesap sormasını istedi

İzmit Belediyesi eski Başkanı Nevzat Doğan döneminde ceza verilen belediye çalışanı Salih Güler, konuyu mahkemeye taşımış ve mahkeme devam ederken hayatını kaybetmişti. Mahkemeyi kazanan Salih Güler’in kızı ise Doğan’a haklarını helal etmediklerini, karar dosyalarının ise Başkan Fatma Kaplan Hürriyet tarafından yayınlanmasını ve sorumlulardan hesap sorulmasını istedi

28 Ocak 2021 Perşembe 01:31 Güncel

İzmit Belediyesi eski Başkanı Nevzat Doğan tarafından üzerine suç atılarak 3 yıl boyunca kademe ilerlemesi durdurulması için disiplin soruşturması açılan Salih Güler konuyu yargıya taşımıştı. Mahkeme devam ederken Güler hayatını kaybetti. İstanbul Bölge İdare Mahkemesinde görülen davayı Salih Güler kazandı ve mahkeme tüm hak kayıplarının Güler’e iade edilmesine hükmetti. Mahkemenin sonucunu göremeyen Salih Güler’ın kızı ise dava sonuçlarını İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e göndererek yaşadıkları haksızlıkları anlattı, sorumlulardan hesap sorulasını istedi.

HAKKIMI HELAL ETMİYORUM

Salih Güler’ın kızı yaptığı paylaşımda, “Pamuk babamız adına beyanımızdır. Babamız hayattayken İstinaf mahkemesine açtığı dava sonuçlandı. Mahkeme kararına göre üzerine isnad edilen suçlardan aklanmıştır. Ailesi olarak kararı buruk bir sevinçle karşıladık. Babamız hayattayken onu haksız ithamlarla zedelemeye çalışan ve mobbing uygulayanlara en iyi cevaplardan biri de bu karardır. Babamız hayattayken bu karar imza atanlara hakkını helal etmediğini ve iki elinin yakalarında olduğunu söylemiştir. Biz de bu kararlara hakkımız helal etmiyoruz.” dedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Cemaat liderinin cenazesinin  taşınmasında arbede yaşandı

Cemaat liderinin cenazesinin taşınmasında arbede yaşandı