27 Kasım 2021 Cumartesi

Emekli Amiral Ertürk: Asıl darbeyi siz yaptınız

Emekli Amiral Ertürk: Asıl darbeyi siz yaptınız

Emekli Amiral Türker Ertürk, Atatürkçü Düşünce Derneği İzmit Şubesi'ni ziyaretinde yaptığı konuşmada, imzacı amirallerden biri olduğunu belirterek, “Bizim elimizde silah yoktu, kalem vardı. Ne darbesi, asıl darbeyi siz yaptınız” dedi

14 Eylül 2021 Salı 13:38 Güncel

Emekli Amiral Türker Ertürk, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) İzmit Şubesi'ni ziyaret etti. Ertürk'ü ADD İzmit Şube Başkanı Ahmet Kavaz ve dernek yönetimi karşıladı. Ertürk, gerçekleştirdiği ziyarette Atatürkçü Düşünce Derneği'nin 25 Eylül-27 Eylül arasında gerçekleştirilecek olan Genel Kurulu’nda Genel Başkanlığa aday olduğunu belirterek ADD yönetiminin zihniyet olarak değişmesi gerektiğini ifade etti.

“ÜLKE İSTİLA EDİLİYOR”

Ertürk ziyarette yaptığı konuşmada, "Bireysel mücadele değerli fakat örgütsel mücadeleye ihtiyaç var. Siyasi partiler bunu yapmaya çalışıyor ama yetersiz. Ülkemiz 20 yılda buraya geldiyse bunu oturup düşünmek lazım. Sığınmacı akımıyla ülke istila ediliyor. En önemli gündemimiz kontrolsüz göç. Ülkemiz her gün cehennem haline getiriliyor. Bunun müsebbibi de ülkeyi yöneten gerici iktidar. Emperyalist bir projenin parçası olan yönetim anlayışı. Toplumsal barışı da bozan bir sorun bu kontrolsüz göç" dedi.

“DERNEK DÜŞÜNCE ÜRETMİYOR”

Ertürk demokratik kitle örgütlerinin önemine vurgu yaparak, "Mücadele etmeliyiz, çünkü siyasi partilerin mücadelesi yetersiz. Bugün laiklikten ödün veriliyor. Demokratik kitle örgütlerini harekete geçirmeliyiz.Bu kitlelerin en önde geleni Atatürkçü Düşünce Derneği görülüyor. Ama ADD, Atatürk'ü Sevenler Derneği'ne dönüşmüş durumda. Çünkü dernek artık düşünce üretmiyor" dedi.

“ARKADAŞLARIMIZIN EVLERİ BASILDI”

“30 Ağustos Zafer Bayramı'nın dahi yok sayılmaya çalışıldığı günlerden geçiyoruz” diyen Ertürk, “Türk'üm diyemeyen bir zihniyetle karşı karşıyayız. Atatürk'e ve kurucu iradeye karşı olunduğu için bunlar yapılıyor. İmzacı amirallerden biriyim, arkadaşlarımızın evleri basıldı. Biz o gün takkeli sarıklı asker görüntülerine karşı çıktık. Montrö Sözleşmesi'nden çekilme girişimine tepki koyduk. Bizim elimizde silah yoktu, kalem vardı. Ne darbesi, asıl darbeyi siz yaptınız. Ben ülkeme sahip çıktım ve başıma bu olaylar geldi. O gün ADD bizlere sahip çıkmadı. Çünkü yönetilemiyor. Ayrıca örgütümüz yaşlı, gençleşmeye ve yapısal olarak yenilenmeye ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.


Sefa GARDİYANOĞLU

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yıldızlı: FETÖ ile yürüyen meydanlarda alkışlatan sizlerdiniz

Yıldızlı: FETÖ ile yürüyen meydanlarda alkışlatan sizlerdiniz