14 Nisan 2021 Çarşamba

EMEP, direnişteki CPS ve Migros işçisi kadınları ziyaret etti

EMEP, direnişteki CPS ve Migros işçisi kadınları ziyaret etti

Emek Partisi (EMEP) Gebze İlçe Örgütü, hakları için direnişte olan CPS ve Migros Depo işçilerini ziyaret ederek kadın işçilerin 8 Mart’ını kutladı

08 Mart 2021 Pazartesi 16:32 Güncel

Ziyaretlerde yapılan açıklama şöyle: “Güvenceli iş, şiddetsiz yaşam ve eşitlik için 8 Mart'ta alanlara çıktığımız bugünde aynı taleplere direnen CPS işçisi ve Migros Depo işçisi kadınların yanındayız. Tam da 8 Mart’ın doğuş tarihinde de olduğu gibi bugün de emekçi kadınların hayatları ve hakları için verdikleri mücadele bizimde mücadelemizdir. 2020'den bu yana kriz ve pandeminin en çok yükü sırtına bindirdiği kadınlar tüm her şeye rağmen mücadeleden, güvenceli ve eşit talebinden vazgeçmiyor. CPS ve Migros Depo işçilerinin mücadelesini büyütmek ve anlatmak Emek Partisi olarak bizim görevimiz.

"KAPI KAPI ANLATMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Gebze’nin, Darıca’nın, Çayırova’nın mahallelerinde, Kocaeli'de işçilerin taleplerini, hakları için her türlü zorluğa rağmen mücadelesini kapı kapı anlatmaya çalışıyoruz. Bugün iktidarın sermayeye verdiği Kod 29 silahı işçilere ateş eder durumda. Bizleri, kadınları, işçileri ve ailelerini açlık, yoksulluk,şiddet, kriz ve çaresizlikle yalnızlaştırmaya çalışan sermayenin ve yasaların karşısında, iş kolu, sendika ayırmadan birlikte mücadele etmekten başka yolumuz olmadığını biliyoruz. Bu yüzden Emek Partisi olarak Cps işçilerinin ve Migros Depo işçilerinin yanındayız. Yaşasın 8 Mart, Yaşasın Dünya Emekçi Kadınlar Günü”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kocaeli'de vaka artış hızı korkutuyor

Kocaeli'de vaka artış hızı korkutuyor