REKLAMI KAPAT

08 Mayıs 2021 Cumartesi

EMEP'ten Cem Bialetti grevine ziyaret

EMEP'ten Cem Bialetti grevine ziyaret

Emek Partisi (EMEP) grevlerinde 9. günü geride bırakan Cem Bialetti işçilerini ziyaret etti

17 Mart 2021 Çarşamba 15:11 Güncel

Birleşik Metal-İş üyesi Cem Bialetti işçileri 9 Mart günü düşük ücret dayatmasına karşı greve çıkmıştı. Patronun enflasyonun altında verdiği zammı kabul etmeye işçiler 9 gündür grevlerini sürdürüyor. 

"SEFALET ÜCRETİ KABUL EDİLEBİLİR DEĞİL"

Grevi ziyaret eden EMEP, işçilerle dayanışma içerisinde olacağını ifade etti. Ziyarette konuşan EMEP Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan, "Grevinizi sürdürmeniz son derece önemli, hele de bu pandemi koşullarında. İşverenin teklifi resmi enflasyonun da altına kalması, sefalet ücretini dayatması kabul edilebilir bir şey değil. Ama çok şaşırtıcı da değil. Maalesef ki son bir yılda işçi haklarına nasıl saldırdıklarını, esnek çalışmanın nasıl yaygınlaştırıldığını, ücretsiz izin uygulamasının bu süreçte nasıl bir cezalandırma aracına dönüştürüldüğünü gördük" dedi. 

"İŞÇİLERİN DİRENCİ ÇOK İYİ"

Burada konuşan Birleşik Metal-İş Genel Örgütlenme Sekreteri Hami Baltacı ise, "İşçilerin direnci çok iyi, bir kırılganlık yok. Grev kolay bir iş değil, sağolsunlar güzel dayanışmalar da görüyoruz. Arkadaşlarımızın mücadeleyi sürdürmesi için her koşul zorlanıyor. Umarım hem çalışanlar, hem de sendikamız başarılı bir şekilde çalışma sürecini sürdürecek" ifadelerini kullandı. Ziyarette EMEP GYK Üyesi Tarık Erkan'ın yanısıra EMEP İzmit İlçe Başkanı Dursun Deniz ve EMEP Körfez İlçe Başkanı Adem Korkmaz da yer aldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Gergerlioğlu'nun vekilliği düştü

Gergerlioğlu'nun vekilliği düştü