REKLAMI KAPAT

09 Mayıs 2021 Pazar

Geleceğe 15 bin fidan

Geleceğe 15 bin fidan

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günün de ‘Geleceğe Nefes Ağaçlandırma’ projesi kapsamında ilimiz genelinde toplamda 15 bin adet fidan dikildi.

11 Kasım 2020 Çarşamba 13:08 Güncel

Milli Ağaçlandırma Günü nedeniyle biyolojik çeşitliliği geliştirmek, ağaç ve orman sevgisini yaygınlaştırmak, tolumun çevreye duyarlılığına katkı sağlamak amacıyla ‘Geleceğe Nefes Ağaçlandırma’ projesi kapsamında ilimiz genelinde eş zamanlı olarak toplamda 15 bin adet fidan dikildi. Vali Seddar Yavuz ve Büyükşehir Belediye Başkan Tahirbüyükakın da İzmit Gökçören Köyü’ne bağlı Üçgaziler Mahallesi’ndeki fidan dikimi etkinliğine katıldı. Programa ayrıca Vali Yardımcısı Ali Ada, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ümit İlbayı, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Yıldırım Güler, İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, Orman Bölge Müdür Yardımcısı Halis Belen, İzmit Orman İşletme Müdürü Mustafa İşçioğlu, İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın ve öğrenciler katıldı.

EN GÜZEL MESAJ

Fidan dikim programının ardından konuşan Vali Seddar Yavuz, “Fidanlarımızı toprakla buluşturuyoruz. Bu hem ülkemize hem dünyaya verilecek en güzel mesajlardan bir tanesi. Küresel ısınmanın, tabiattaki bozulmanın gündemde olduğu böylesi günlerde özellikle yeşilin, ormanın, ağacın önemini ve değerini bir kez daha anlıyoruz. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Anadolu’dan böyle bir sesin çıkması fevkalade önemlidir.” dedi.

TÜM DÜNYAYA TABİATI KORUMAYA DAVET EDİYORUM

“Olumsuz hava koşularına rağmen tüm kamu kuruluşlarımız buraya koşarak geldi” diyen Yavuz, “ Bugün İki Bin ağacı toprakla buluşturuyoruz. Bir kez daha tüm kardeşlerimize çok teşekkür ediyoruz. Yeşilin, ormanın değerini bilen aziz milletimizin her bir ferdinin bunları gözü gibi koruyacağına gönülden inanıyorum. Tüm dünyaya tabiatı korumaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Vali Yavuz: En çok pozitif vaka 20-40 yaş grubunda

Vali Yavuz: En çok pozitif vaka 20-40 yaş grubunda