13 Nisan 2021 Salı

Genç Kandıralılar 8 Mart’ı unutmadı

Genç Kandıralılar 8 Mart’ı unutmadı

Genç Kandıralılar Derneği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Dernek adına açıklamayı yapan başkan Nurullah Özer, “Kanayan bir toplumsal yaraya dönüşen kadın cinayetleri ve erkek şiddeti süratle çözüm beklemektedir” dedi

08 Mart 2021 Pazartesi 12:14 Güncel

Genç Kandıralılar Derneği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Dernek adına açıklamayı yapan başkan Nurullah Özer şunları söyledi: ‘’Her yıl 8 Mart öncesi hepimizin baş tacı ettiği kadınlar yılın 364 gününü acılar içinde geçiriyor. Ülkemiz, uygar bir toplumun gerektirdiği hayatın her alanında eşitlik beklentisinden ne yazık ki çok uzaktadır. Yanıbaşımızda, omuzdaşımız olması gereken ve hayatın yükünü beraber sırtlayacağımız kadınlar türlü gerekçelerle adeta tüm toplumun gözünü önünde teker teker infaz ediliyor.

HAYATA SIMSIKI BAĞLAMAK İÇİN

Kanayan bir toplumsal yaraya dönüşen kadın cinayetleri ve erkek şiddeti süratle çözüm beklemektedir. Hemen her gün kadın cinayetlerine kurban verilen ülkemizde kadınlara gül uzatmak yerine tüm yurttaşlar olarak onları hayata sımsıkı bağlayacak o yardım elini uzatmalıyız. Günümüzde adeta olağanlaştırılan, bu toprakların normali bu gibi algı oluşturulan kadına şiddetin ve vicdanlı toplumumuzun yüreğine ekilen bu yeni şiddet töresinin derhal terk edilmesi ve bize yarasan bir sevgi toplumumun inşası için dört koldan mücadele vermeliyiz.

BİRBİRİMİZE İNANMAK

Bu dayanışma duygu ve düşüncelerimizle istisnasız herkesin huzur ve güven içinde sağlıkla yaşayabileceği bir toplumun ilk şartının kadın erkek, genç yaşlı birbirimize inanmaktan geçtiğini biliyor, bu muhtaç olduğumuz bilince bir an önce erişmeyi temenni ediyoruz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Hat 525S ile Gebzelilerin ulaşımı rahatladı

Hat 525S ile Gebzelilerin ulaşımı rahatladı