17 Nisan 2021 Cumartesi

Gergerlioğlu serbest bırakıldı

Gergerlioğlu serbest bırakıldı

Milletvekilliği düşürülen ve çarşamba gününden bu yana TBMM'den ayrılmayan HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu bu sabah gözaltına alındı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Gergerlioğlu'nun hakkında açılan yeni bir soruşturma kapsamında gözaltına alındığını duyurdu. İfadesinin alınmasından sonra serbest bırakılan Gergerlioğlu, hukuka aykırı olarak gözaltına alındığı için davacı ve şikayetçi olduğunu kaydetti

21 Mart 2021 Pazar 14:59 Güncel

‘Terör propagandası yapmak' iddiasıyla 2 yıl hapis cezası alan ve cezası Yargıtay tarafından onanan HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkındaki karar 17 Mart Çarşamba günü TBMM Genel Kurulu'nda okundu. Kararın okunmasıyla milletvekilliği düşen Gergerlioğlu ise, Genel Kurul salonunu terk etmedi. Akşam saatlerinde kendisine destek veren HDP’li diğer vekillerle birlikte salondan çıkan Gergerlioğlu, HDP grup odasına geçti.

LAVABODA GÖZALTINA ALINDI, SERBEST BIRAKIDI

O günden bu yana eylemini sürdürerek Meclis’ten ayrılmayan Gergerlioğlu, bugün sabah saatlerinde gözaltına alındı. İddiaya göre Gergerlioğlu abdest almak üzere grup odasını terk ettiğinde, polis tarafından lavaboda gözaltına alındı. Meclis’ten çıkarılan Gergerlioğlu, sağlık kontrolü için hastaneye sevk edildi. Daha sonra Kavaklıdere Karakolu’na götürülen Gergerlioğlu ifadesinin alınmasından sonra serbest bırakıldı. Saat 13.00 gibi serbest bırakılan ve  “Nerede kalmıştık?” mesajı paylaşan Gergerlioğlu’nun Ankara’daki Nevruz kutlamasına katılacağı öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Hürriyet, kadınları yalnız bırakmadı

Hürriyet, kadınları yalnız bırakmadı