13 Nisan 2021 Salı

Gölcük Belediyesi işçileri greve 'Evet' dedi

Gölcük Belediyesi işçileri greve 'Evet' dedi

Gölcük Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında devam eden görüşmeler, tıkanma noktasına geldi. Gölcük Belediyesi işçileri arasında yapılan oylamada grev için evet kararı çıktı

22 Ocak 2021 Cuma 11:46 Güncel

Gölcük Belediyesi’nde çalışan işçiler için Hizmet İş Sendikası ile Yerelsen arasında devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerde aradan geçen sürede ortak noktanın bulunamaması üzerine arabulucu süresinin sürecine geçildi. Arabulucu süresi biten görüşmelerde yasal alarak sendikanın grev oylaması talebi doğrultusunda, Kocaeli Çalışma İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından grev oylaması gerçekleştirildi. 308 işçi için yapılan oylamada 301 işçi greve evet dedi.

ÇAYIROVA VE DARICA İÇİN

Yapılan oylama ve devam eden süreç hakkında Hizmet İş Sendikası’ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullandı, “Gölcük Belediyesi'nde çalışan 308 işçi için grev oylaması yapılmış, işçilerimizin yüzde 98 greve evet diyerek sözleşmenin masada bitmesi yönünde irade koymuşlardır. Ancak sözleşme masada işçi lehine bitmediği taktirde grev uygulaması yasal tarihi geldiğinde yapılacaktır. Çayırova ve Darıca Belediyesi için greve çıkacağımız tarih yasal olarak 4 Şubat olarak belirlenmiştir. Artık sözleşme süreçi bitmiş grev uygulamalar tarihleri gelmiştir. Umut ediyoruz ki İşverenlerimiz. Bizler greve çıkmadan sözleşmede çalışanlarımızın yüzünü güldürecek sözleşme yi masaya getirerek anlaşmaya varılır” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Başkan Büyükakın: TABİP projesiyle çiftçimizin alın teri ilaç olacak

Başkan Büyükakın: TABİP projesiyle çiftçimizin alın teri ilaç olacak