15 Nisan 2021 Perşembe

Gölcük’te Çanakkale Zaferi ve şehitlerimiz için tören

Gölcük’te Çanakkale Zaferi ve şehitlerimiz için tören

Gölcük’te 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıl dönümü nedeniyle, Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni düzenlendi

18 Mart 2021 Perşembe 12:51 Güncel

Törene; Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Gölcük Deniz Ana Üs Komutanı Tuğamiral Refik Levent Tezcan, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Gaziler Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Mehmet Arslan başta olmak üzere, siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri ve vatandaşlar katıldılar.

ATATÜRK ANITI’NA ÇELENK SUNDULAR

Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Gölcük Deniz Ana Üs Komutanı Tuğamiral Refik Levent Tezcan, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer ve Gaziler Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Mehmet Arslan’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başlayan tören, askeri bando eşliğinde bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde de; İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son buldu.

ŞEHİTLİKTE DUALARLA ŞEHİTLERİMİZ ANILDI

Çelenk sunma törenin ardından, Gölcük Şehitliği’nde Kuran Kerim Tilaveti ve dualarla şehitlerimiz anıldı. Başkan Sezer yaptığı açıklamada: “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, milletimize “Çanakkale Geçilmez” dedirterek bu eşsiz zaferin gururunu yaşatan, vatan ve mukaddesat uğruna canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Sergülen Kurt, eğitim hazırlıklarını yerinde inceledi

Sergülen Kurt, eğitim hazırlıklarını yerinde inceledi