REKLAMI KAPAT

08 Mayıs 2021 Cumartesi

Gümüş: Ekonominin dinamosu durmak üzere

Gümüş: Ekonominin dinamosu durmak üzere

Yaşanan ekonomik sıkıntılı dönem ve ardından pandemi ile esnaf, işveren, çalışanlar ve tüm iş kollarında sıkıntı yaşanırken, demirde yapılan uygulama fiyatların bir yılda iki katına çıkmasına neden oldu. İnşaat Mühendisi, Körfez Belediyesi eski Meclis Üyesi ve Körfez Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Gümüş, bir an önce inşaat demirindeki ihracata kota konulması gerektiğini söyledi

27 Şubat 2021 Cumartesi 16:25 Güncel

Mehmet Gümüş, inşaat sektörünün ülke ekonomisinin dinamosu olduğunu ve durma noktasına geldiğini belirttiği açıklamasında, “İnşaat yapamaz hale geldik. Demir fiyatları bir yılda iki katına çıktı. Haliyle maliyet te artınca inşaat yapmak çok masraflı hale geldi. Yapsak da ortaya çıkacak olan fiyatla daire, iş yeri satmak çok zor. Bu  nedenle sektör durma noktasına geldi” dedi.

"KOTA KONULMALI"

Mehmet Gümüş, bunda demir ihracatında yapılan uygulamanın etkili olduğunu ifade ederek, “İnşaat demirinin ihracına kota konulmalı. Demir ihracatı nedeniyle hem bulmak zorlaşıyor, hem de fiyat her gün artıyor. 1 yıl içinde demir fiyatları 3 bin 200 liradan, 5 bin 800 liraya çıktı. Bir yandan alım gücü azalırken  bu hatalı uygulama nedeniyle artış devam etmektedir. Bu yalnızca inşaat yapanların değil, Mimarlar Odası, Müteahhitler Odası ve Körfez Ticaret Odası’nın da ortak görüşüdür. Hatta konu ile ilgili görüşümüzü belirten yazımızı yazarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne ilettik” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Erbakan baskılı gazeteyi elleriyle dağıttılar

Erbakan baskılı gazeteyi elleriyle dağıttılar