14 Nisan 2021 Çarşamba

Hakan Çakar'dan Uğur Mumcu ve Gaffar Okan mesajı

Hakan Çakar'dan Uğur Mumcu ve Gaffar Okan mesajı

CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, faili meçhul cinayetler ile haince katledilen araştırmacı gazeteci Uğur Mumcu ve Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’ın ölüm yıl dönümleri dolayısıyla anma mesajı yayınladı

23 Ocak 2021 Cumartesi 14:01 Güncel

Çakar yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: Ülkemizin ve Türk basının en büyük değerlerden biri olan Uğur Mumcu’yu ölüm yıl dönümünde derin bir üzüntüyle anıyoruz. Somut belgelere dayalı çalışmaları ve yayınladığı eserleriyle önder bir gazeteci olan, Türkiye üzerinde oynanan oyunları kalemiyle açığa çıkarmaktan çekinmeyen, ülkemizin nereye doğru sürüklenmekte olduğuna yönelik tespitlerinin doğruluğu, günümüzde daha iyi görülmekte ve anlaşılmaktadır. İşte böylesi bir değer soğuk bir Ankara sabahı evinin önünde hainlerin arabasına koyduğu bombanın patlaması sonucu suikasta kurban giderek yaşamını yitirdi, aramızda ayrıldı.

ÖRNEK OLMAYA DEVAM EDECEK

Uğur Mumcu kişiliği, ahlakı, mücadelesi ve yazarlığıyla önümüzdeki kuşaklara örnek olmaya devam edecektir.Böyle bir insanı yetiştirmiş bir toplum, böyle bir gazeteciyi yetiştirmiş bir medya, ülkemizin geleceği için umut ve güven kaynağı olmaya devam edecektir. Onun bir araştırmacı gazeteci, düşünür olarak üstünde durduğu konuların, yaptığı çalışmaların,günümüz için ne kadar aydınlatıcı olduğunu hepimiz çok iyi biliyor anlıyoruz. Türkiye'nin Uğur Mumcu gibi insanlara ihtiyacı vardır. Geride bıraktığımız 28 yıl, Uğur Mumcu`nun öneminin daha da artmasına,daha çok sevilmesine,değerinin daha iyi anlaşılmasına göstermiştir.

FAİLLERİ HALA TESPİT EDİLEMEDİ

Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü görevinde iken 24 Ocak 2001 günü saat 17:40 sıralarında makâmından valilik binasına makam aracıyla seyir hâlinde iken, kimliği belirsiz kişilerce pusuya düşürülerek açılan ateş sonucu olay yerinde şehit olmuştur. Ne acıdır ki ; çalışkanlığı, hizmetleri, ülke, millet sevgisi aşkıyla görevini yerine getiren ülkemizin yetiştirdiği böyle bir değerin, Emniyet müdürünün ve aynı suikastte şehit olan Atilla Durmuş, Mehmet Kamalı, Sabri Kün, Mehmet Sepetçi ve Selahattin Baysoy koruma polislerinin maalesef failleri halen tespit edilememiştir. Bu ve benzeri suikastlerde faillerinin tespit edilememesi de ülkemizin en büyük ayıbı ve acı gerçeğidir. Bu ülkede Gaffar Okan’lar ölmez, ülkemiz üzerinde hain planları olan terör örgütleriyle de mücadelemiz bitmez. Gaffar Okan’ı aynı suikastte şehit olan Atilla Durmuş, Mehmet Kamalı, Sabri Kün, Mehmet Sepetçi ve Selahattin Baysoy’u saygıyla anıyoruz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Riskli binalar artık kiraya verilemeyecek!

Riskli binalar artık kiraya verilemeyecek!