06 Mayıs 2021 Perşembe

Harun Yıldızlı’dan o taş ocağına tepki: Bu karar akıl dışıdır!

Harun Yıldızlı’dan o taş ocağına tepki: Bu karar akıl dışıdır!

Karamürsel Kızderbent Mahallesi sınırlarında açılacak taş ocağı için ÇED raporu olumlu kararı verildi. Karara tepki gösteren CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı, “Yerel fikirleri dinlemeden, uzlaşı kültürünü hiçe sayarak alınan onay kararı akıl dışıdır” dedi

28 Mart 2021 Pazar 22:21 Güncel

Karamürsellilerin büyük tepki gösterdiği, açılmaması için eylemler yaptığı taş ocağı için Çevre Etki Değerlendirme Raporu olumlu kararı verildi. Bu kararla birlikte Karamürsel Kızderbent Mahallesi'nde taş ocağı açılacak. Buradan çıkarılan malzemeler,  Yalova’da Karadere sulama ve Kınalı içme suyu barajlarında kullanılacak. Aktoprak mevkiinde açılacak ve beton santrali 91 bin 958 hektarlık bir alana kurulacak. Bu taş ocağının Karamürsel’de tarıma ve hayvancılığa büyük bir darbe vuracağından korkuluyor.

BU KARAR AKIL DIŞI

Sosyal medya hesabından bu karara tepki gösteren CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı, “Karamürsel’deki taş ocağının ÇED toplantısını Ankara’da yaptınız, buna rağmen bölge halkı temsiliyet sağladı ve endişelerini burada da tekrarladı. Yerel fikirleri dinlemeden, uzlaşı kültürünü hiçe sayarak alınan onay kararı akıl dışıdır. Takipçisi olacağız” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Otomobilde çıkan yangın, arkasındaki otomobile de sıçradı

Otomobilde çıkan yangın, arkasındaki otomobile de sıçradı