REKLAMI KAPAT

08 Mayıs 2021 Cumartesi

Hasan Can Kaya’ya İzmit tepkisi

Hasan Can Kaya’ya İzmit tepkisi

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, bir internet platformundaki komedi programında İzmit’le alay eden ve yaşanamaz yer gibi ifade eden Hasan Can Kaya’ya tepki gösterdi

20 Mart 2021 Cumartesi 14:41 Güncel

Siyasetin dışında bir İzmitli olarak konuştuğunu belirten ve Hasan Can Kaya’nın sözlerini kabul edilemez olduğunu ifade eden Güney, şunları söyledi: “Bir internet platformundaki “Konuşanlar” programında İzmit’imizle ilgili alaycı ifadeler kullanan ve sanki yaşanamaz bir şehir gibi anlatmaya çalışan Hasan Can Kaya’yı, siyasetin ötesinde güzel şehrimizin bir evladı olarak kınıyorum. Gurbetçi bir vatandaşımıza, “Nereden geliyorsun?” diye sorduğunda, “-İzmit” yanıtı alan Hasan Can Kaya, “Neden İzmit, haritada başka yer yok mu? Rastgele mi seçtiniz?” diyecek kadar ileri gitmiştir.

"O KADAR ÇOK CEVAP VAR Kİ"

Yaptıkları bir espri değil, tam tersine kuşaklar boyu güzel İzmit’imizde yaşayan ve burada yaşamaktan her zaman mutluluk duyan bizleri derinden üzmüştür. Neden İzmit sorusuna verilecek o kadar çok cevap var ki, doğasından, tarihine ve en önemlisi insanının güzelliğine kadar birçok şeyden bahsetmek mümkündür. O nedenle diyorum ki, Hasan Can Kaya buyursun gelsin İzmit’e. Tarih Koridoru’ndan başlayıp Seka Park’a gezdirelim. Kapanönü’nde kebap yedirelim. Yürüyüş Yolu'nda dolaşalım. Oradan sahile inip, denize olta atalım. Sırtımızı Körfez’e verip, başımızı kaldırıp şöyle bir Bağçeşme’ye doğru bakalım. Neden İzmit olduğunu kendisi de görmüş olur. Şunu iyi bilmeli ki, İzmit’te yaşamak ayrıcalıktır.” Güney açıklamasının altına sosyal medya platformu için #Nedenİzmit #İzmitiSeviyorum etiketlerini de ekledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

EMEP: Karar, kadınların haklarına ve yaşama iradesine meydan okuma!

EMEP: Karar, kadınların haklarına ve yaşama iradesine meydan okuma!