12 Nisan 2021 Pazartesi

Hereke halkı, semt polikliniğini geri istiyor!

Hereke halkı, semt polikliniğini geri istiyor!

Körfez’e bağlı Hereke beldesinde uzun yıllardır hizmet veren semt polikliniği Covid 19 salgını başlayınca kapatıldı. Bölge sakinleri semt polikliniğinin yeniden faaliyete başlamasını istiyor

24 Şubat 2021 Çarşamba 13:11 Güncel

Körfez’e bağlı Hereke beldesinde uzun yıllardır hizmet veren semt polikliniği Covid 19 salgını başlayınca kapatıldı. Yaklaşık 30 bin kişinin yaşadığı beldede vatandaşlar büyük sıkıntı çekiyor. Körfez Devlet Hastanesi’ne bağlı olarak çalışan semt polikliniğinde kadın doğum, dahiliye ve çocuk gibi bölümler bulunuyordu. En küçük bir rahatsızlık için bile Körfez ilçeye gitmek zorunda kalan vatandaşlar bu durumdan oldukça şikayetçi.

VATANDAŞ İSYAN EDİYOR

Semt polikliniğinin yeniden açılmasını isteyen vatandaşlar, “Salgın döneminde hastalansak Körfez ilçeye ya da özel hastanelere gitmek zorunda kalıyoruz. Semt polikliniğimizi gere istiyoruz. İlçemizde çok sayıda emekli yaşıyor. Böylesi bir salgın döneminde minibüslere binip nasıl hastanelere gidelim? Polikliniğimizin camına, ‘Salgın süresince kapalıyız’ yazmışlar. Salgının ne zaman biteceği belli değil. Yıllarca bu salgın sürerse buraya açmayacak mısınız?” Yetkililer sesimizi duysun istiyoruz” diyerek tepki gösterdi.

Ergün DEMİR

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Körfez’de eğitime destek sürüyor

Körfez’de eğitime destek sürüyor