06 Mayıs 2021 Perşembe

Hürriyet: Dergiyi çocuğumuz olarak görüyorum

Hürriyet: Dergiyi çocuğumuz olarak görüyorum

İzmit Belediyesi tarafından hazırlanan içinde Kocaelispor ve İzmit’in tarihini anlatan İzmit Kafası Dergisi’nin lansmanı gerçekleştirildi. Lansmanda konuşan Başkan Hürriyet, “İzmit Kafası dergisini İzmit Belediyesi’nin çocuğu olarak görüyorum” dedi

27 Nisan 2021 Salı 16:05 Güncel

Kocaelispor’un 55’inci kuruluş yıl dönümü Dünya İzmitliler Günü olan 24 Nisan’da İzmit Belediyesi tarafından yayın hayatına başlatılan İzmit Kafası Dergisi’nin ilk sayısını çıktı. Kocaelispor’un ve İzmit’in tarihini anlatan İzmit Kafası Dergisi ilk sayısından itibaren okuyucular tarafından büyük beğeni topladı. Gülümse Cafe’de dün İzmit Kafası Dergisi’nin lasmanı gerçekleşti. Lansmana İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP eski Milletvekili Hikmet Erenkaya, CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldızlı, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, Kocaelispor eski futbolcusu Kaan Dobra, Belediye Başkan Yardımcıları, İzmit Belediyesi Meclis Üyeleri, Gazete Genel Yayın Yönetmenleri ve çok sayıda davetli katıldı.

YOLU UZUN OLSUN

Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Sadun Çetin, “30 yıldan fazla süren bir dergi yönettim. İzmit Kafası dErgisini inceledim baktım çok güzel. İnşallah İzmit’i kucaklayarak daha güzel bir dergi olur. Emek veren bütün meslektaşlarımı kutluyorum. Derginin yolu uzun olsun” dedi.  Programda İzmit Türküleri seslendirildi.

KENDİMİZİ BULDUĞUMUZ DERGİ

Programda konuşan Başkan Hürriyet şu ifadelere yer verdi: “İzmit Belediyesi olarak edebiyat, kültür ve sanat çalışmalarına İzmit Kafası Dergisi eklemiş bulunuyoruz. Yoğun çalışmalarımızda asla edebiyat, kültür ve sanat çalışmalarımızı aksatmadık. İzmit’i, İzmitliyi anlatan okuduğumuzda kendimizi bulduğumuz özel bir dergi çıkartmak istedik. Kocaelispor’un doğum tarihi olan 24 Haziran tarihini İzmitliler günü ilan ettik.

KOLAY İŞ DEĞİL

Bu güne özel olsun diye dergiyi 24 Nisan’da çıkarttık. Sanatın ustaları ile yeni filizleri birleştirdik. Şehrin değerlerini yeni nesillere aktarmak için çabalıyoruz. Dergi çıkartmak çok kolay bir iş değil. İzmit Kafası dergisini İzmit Belediyesi’nin çocuğu olarak görüyorum. İzmit Belediyesi basın yayın müdürlüğünde çalışan arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Dergimiz hayırlı olsun” 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Arkadaşlarıyla tartışırken vurulmuştu; nedeni ortaya çıktı

Arkadaşlarıyla tartışırken vurulmuştu; nedeni ortaya çıktı