13 Nisan 2021 Salı

İdris Ersoy'dan grev açıklaması

İdris Ersoy'dan grev açıklaması

Büyükşehir Belediyesi dahil olmak üzere 6 belediyede grev oylamasına gidilmesinin ardından süreci değerlendiren Kocaeli Hizmet-İş Şube Başkanı İdris Ersoy, “Sosyal haklarımız bizim için önemli” dedi

28 Ocak 2021 Perşembe 11:23 Güncel

Hizmet İş Sendikası ile belediyeler arasında devam eden toplu iş sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması nedeniyle, oylama yaparak greve “Evet” diyen belediye işçilerinin kararlığı sürüyor. Büyükşehir Belediyesi, Darıca, Çayırova, Kandıra, Gölcük ve Başiskele Belediyesi’ndeki işçilerin grevlerinin başlamasına sayılı günler kaldı. 

GREV KARARI ALINDI

İşçilerin aldığı grev kararı ve devam eden süreç hakkında değerlendirmelerde bulunan Kocaeli Hizmet-İş Şube Başkanı İdris Ersoy şu ifadelere yer verdi; “Darıca, Çayırova, Büyükşehir, Kandıra, Gölcük ve Başiskele Belediyeleri’nde grev kararları alındı, uygulama noktasında. Şu anda toplu sözleşme imzalanan belediyemiz yok. Karamürsel Belediyesi’yle görüşme süreci devam ediyor. Büyük ihtimalle örgütlenme orada yeni başladığı için grev oylamasına gideceğini düşünmüyoruz.

BELKİ HİÇ ANLAŞMAYA VARILMAZ

İşveren tarafından görüşme talepleri dile getirildi. Süreç devam ediyor, görüşmeler devam ediyor. Anlık bir gelişme de olabilir. Biz yasal süreci sendika olarak sürdüreceğiz. Bugün de anlaşmaya varılabilir yarın da, belki hiç anlaşmaya varılamaz. 140 TL taban, yüzde 25 de ücret zammı bir de sosyal haklar istedik. İkramiyeler ve bayram paralarını bir iki bin olmak üzere belirledik. Ücret noktasında az da olsa ilk teklife göre bir noktaya geldik. Sosyal haklarda istediğimiz noktada değiliz. Ücretlerde az çok yakın bir sayı yakalayacağız ama sosyal haklarımız bizler için daha önemli. Hiçbiri ikramiye vereceğim, vermeyeceğim demedi. O yüzden bu sürece geldik” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kocaeli'nin yüksek kesimleri beyaza büründü

Kocaeli'nin yüksek kesimleri beyaza büründü