18 Nisan 2021 Pazar

İşçiler bile şaşırdı: Bu kadar zam beklemiyorduk!

İşçiler bile şaşırdı: Bu kadar zam beklemiyorduk!

İzmit Belediyesi ile Genel-İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi işçileri mutlu etti. Bu kadar büyük zam beklemediklerini belirten bazı işçiler, “Allah razı olsun. Yüksek zam bekliyorduk da bu kadar yüksek beklemiyorduk. Erbakan’la toplu sözleşmeye oturan sendikalar gibi olduk’’ sözleriyle duygularını paylaştı

25 Şubat 2021 Perşembe 00:39 Güncel

İzmit Belediyesi ile Genel-İş Sendikası Kocaeli Şubesi arasında 15 Ekim’den bu yana devam eden BEKAŞ ve SARBAŞ’ta çalışan yaklaşık bin 200 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi bugün törenle imzalandı. İzmit Belediyesi önünde gerçekleştirilen törende duygusal anlar yaşandı.

EN DÜŞÜK MAAŞ 4 BİN 535 TL

İzmit Belediyesi’nde evli ve çocuklu işçinin alacağı en düşük ücret 4 bin 535 lira olacağı sözleşmede ayrıca haftalık çalışma saatleri 45 saatten 40 saate düşürüldü. Grev kararı alınmadan masada çözülen süreçten memnun olan işçiler, KHK’ın getirdiği mağduriyetlerin ortadan kalkmasına ve eşit işe eşit ücret ödenmesi konusunda da İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür etti.

İŞÇİLER İNANAMADI!

Yapılan toplu iş sözleşmesi sonrası işçiler sevinçlerini sosyal medyadan da paylaşmaya başladı. Bazı işçiler ise bu kadar büyük zam beklemedikleri için şaşkınlık yaşadıklarını ifade ederek bu toplu iş sözleşmesini Necmettin Erbakan dönemine benzeti.

BU KADAR YÜKSEK BEKLEMİYORDUK

Yapılan toplu iş sözleşmesini için İzmit Belediye Başkanı Fatma  Kaplan Hürriyet’e teşekkür eden Yavuz Celal Salkım isimli bir işçi sosyal medya hesabından şunları paylaştı: "Çok sıkıntı çektik, %25 enflasyon çıkan aylarda %4 zamlar aldık. Eşimizle dostumuzla papaz olduk sitem edince. Beklentiler içerisine sokulduk cümle aileme rezil olduk. Nihayetinde böyle iyi bir sözleşmeye imza atılmasında emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Yüksek zam bekliyorduk da bu kadar yüksek beklemiyorduk.. Erbakanla toplu sözleşmeye oturan sendikalar gibi olduk. Sendika %30 istiyor Erbakan %50 zam yapıyodu ya aynısı oldu.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Vaka sayıları artıyor... Kalabalık ortamlardan uzak durun

Vaka sayıları artıyor... Kalabalık ortamlardan uzak durun