REKLAMI KAPAT

08 Mayıs 2021 Cumartesi

İzmit Belediyesi: Borcumuz yok!

İzmit Belediyesi: Borcumuz yok!

İzmit Belediyesi’nin borçları nedeniyle kredi kullanacağı haberlerinin doğru olmadığını belirten Basın Sözcüsü Sercan Al, “Herkese kuruşu kuruşuna bütün hakları verilmiştir” dedi

06 Nisan 2021 Salı 00:02 Güncel

İzmit Belediyesi Basın Sözcüsü Sercan Al, yazılı bir basın açıklaması yaparak, belediyenin borçları nedeniyle kredi kullanacağı haberlerinin doğru olmadığını söyledi. Al’ın açıklaması şöyle: ‘’Yerel medyada yer alan “Hürriyet borçlu çıktı. Kredi kullanacak!” şeklindeki haberler hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. Geri dönen personele bir borcumuz bulunmamaktadır. Herkese kuruşu kuruşuna bütün hakları verilmiştir. Söz konusu madde kıdem tazminatlarının ödenmesi için kredi kullanılması ve teminat mektubunun alınması ile ilgili maddedir.

KIDEM TAZMİNATI İÇİN

Yani yasa gereği zorunlu emekliliği dolanlar ile İzmit Belediyesinden ayrılmak isteyen, emekli olmak isteyen personelin kıdem tazminatlarının ödenebilmesi için öngörülmüş bir maddedir. Söz konusu maddede yer alan kredi yetkisinde de kıdem tazminatı denmektedir. Son olarak ilgili madde meclis onayından geçtikten sonra İmar ve Şehircilik Bakanlığının onayına gönderilecektir. Onay çıktığı takdirde kredi kullanılacaktır. Kamuoyunun doğru bir şekilde bilgilendirilmesi adına önemle duyurulur.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yılbaşı zammı uçtu maaş eksiye düştü

Yılbaşı zammı uçtu maaş eksiye düştü