08 Mart 2021 Pazartesi

İzmit Belediyesi, hasarlı yapıların yıkımını sürdürüyor

İzmit Belediyesi, hasarlı yapıların yıkımını sürdürüyor

Geçtiğimiz günlerde İBB Kiptaş ile birlikte depreme dayanıklı konut projesinin ön tanıtımını gerçekleştiren İzmit Belediyesi, diğer yandan tehlike arz eden hasarlı yapıların yıkımı kapsamında, Başkan Hürriyet’in de katılımıyla Turan Güneş Caddesi üzerindeki hasarlı binanın yıkımını gerçekleştirdi

04 Aralık 2020 Cuma 14:42 Güncel

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da katılımıyla Arızlı’da afet odaklı depreme dayanıklı Kiptaş Çınar Evler projesinin ön tanıtımını gerçekleştiren İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, bir yandan da tehlike oluşturan hasarlı yapıların yıkımını titizlikle takip ediyor.

HÜRRİYET, YIKIMI YERİNDE TAKİP ETTİ

Yenişehir Mahallesi, Turan Güneş Caddesi üzerinde bulunan, insan ve çevre sağlığı açısından tehlike oluşturan hasarlı bina, İzmit Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri gözetiminde Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yıkıldı. İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet de hasarlı ve metruk binanın bulunduğu alana giderek yıkımı yerinde takip etti.

“ÖNCELİĞİMİZ İNSAN”

Bir deprem kenti olduklarını hatırlatan Başkan Hürriyet, “Kent genelinde her açıdan tehlike arz eden ve özellikle deprem hasarı bulunan binaların tespit edilip yıkımının gerçekleştirilmesi çok önemli. Önceliğimiz insan. İzmit Belediyesi olarak afet odaklı yapılaşmaya devam ederek, tespit edilen hasarlı ve metruk yapıların yıkımını da hassasiyetle sürdürüyoruz.” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

KOTO Başkan Bulut: Aidat gecikme zamları silinebilecek

KOTO Başkan Bulut: Aidat gecikme zamları silinebilecek