13 Nisan 2021 Salı

İzmit Belediyesi’nde askıda fatura, askıda kaldı

İzmit Belediyesi’nde askıda fatura, askıda kaldı

İzmit Belediyesi’nde geçen Mayıs ayında başlatılan askıda fatura uygulamasıyla şu ana kadar sadece 4 bin 886 TL ödeme yapıldığı ortaya çıktı

21 Ocak 2021 Perşembe 12:01 Güncel

İzmit Belediyesi, geçen Mayıs ayında “Askıda Fatura” uygulaması başlattı. Bu sayede pandemi döneminde ekonomik yönden zor günler geçiren ve yüksek faturalarla mücadele eden ailelere destek sağlanacağı açıklanmıştı. Ancak 350 bin nüfuslu İzmit’te şu ana kadar sadece 4 bin 886 TL fatura ödendiği ortaya çıktı. AK Parti İzmit Belediyesi Grup Başkanvekili Muharrem Tutuş, "Bu uygulama da sadece şova dönük işletildi" diyerek şunları söyledi:

"ADINI PARLATTI"

“Hemen her konuda olduğu gibi bu çalışma da insanların temiz duygularını istismara dönük yürütüldü. Hükümetin yaptığı çalışmalarda milyonlar toplanıp, esnafa, çalışana, işsize ödenirken hiçbir hazırlık yapılmadan ve organizasyon şeması belirlenmeden İzmit Belediyesi “Askıda Fatura” diye ortaya çıktı. İzmit Belediye Başkanı kendi reklamını yaptı. Günlerce gazete sayfalarında adını parlattı. Ama Aralık ayında verdiğimiz önergeye gelen resmi cevaba göre tam 9 ayda 350 bin nüfusla İzmit’te sadece 4 bin 886 TL fatura ödenmiş. Kısaca, dertleri yoksullukla mücadele, ihtiyaç sahiplerinin yanında olmak değil; her konudan istismar çıkararak kendilerinin reklamını yapmak”.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İlçe Milli Eğitim müdürlerinden Sergülen Kurt'a destek

İlçe Milli Eğitim müdürlerinden Sergülen Kurt'a destek