REKLAMI KAPAT

08 Mayıs 2021 Cumartesi

İzmit İlçe Müftüsü göreve başladı

İzmit İlçe Müftüsü göreve başladı

İzmit İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı, Pazartesi günü göreve başladı. Basın mensupları ile bir araya gelen Şavlı, herkese kapısının açık olduğunu belirtti

16 Şubat 2021 Salı 16:25 Güncel

İki yıldır İzmit İlçe Müftülüğü görevini yürüten Süleyman Küçük’ün yaş haddinden emekliye ayrılmasının ardından yerine Gemlik İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı atandı. İlimizdeki görevine başlayan Şavlı, İzmit İlçe Müftülüğü Binası’nda basın mensupları ile bir araya geldi. İzmit İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı gerçekleştirdiği basın toplantısında, “Oğlum Fen Lisesi’ni kazandığı için yolum Kocaeli’ye düştü. Bir önceki İzmit İlçe Müftümüzün emekliliğe ayrılması ile bu görev bana nasip oldu.

İNANÇ VE AHLAK

Kocaeli duyduğumuz, sevdiğimiz şehirlerden. Her ne kadar İzmit ilçe olsa da, bilimin merkezi konumundadır. Kocaeli sınırları içerisinde bir kardeşimizin din ve inanç konusunda eksiği olursa ben bundan hüzüntü duyarım. Özellikle benim çalışma alanım inanç ve ahlaktır. Aynı zamanda akademik kariyerimde var. İnanç konusunda doktora yaptım. Ahlak konusunda ise doçentlik eğitimi alıyorum.

ÖNYARGIM OLMADAN

Bu anlamda iki tane yayınlanmış, iki tane de yayınlanmaya hazır eserim var. Okullarda seminere gidip gençlerle buluşma adetlerim vardır. Gençlerin inanç problemlerini çözmeye çalışırım. Hiçbir ön yargım olmadan görev yapma bilinci ile buradayım. Her canlı Allah katında çok kıymetlidir. Her canlının bizler için kıymetini bilerek görev yapacağız” ifadelerini kullandı.

YOZLAŞMA VE YOBAZLAŞMA

İzmit İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı, dindeki yobazlık ve yozlaşma konusunda ise, “Dinde yobazlık ve yozlaşma yok. Dini kullanan insanlarda yobazlık ve yozlaşma var. Bu ikisi ile de mücadelemiz sürecek. Biz herkesi kucaklamak istiyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Doğan Cüceloğlu hayatını kaybetti

Doğan Cüceloğlu hayatını kaybetti