26 Temmuz 2021 Pazartesi

İzmit’in kurtuluşunun 100. yılı muhteşem etkinliklerle kutlanacak

İzmit’in kurtuluşunun 100. yılı muhteşem etkinliklerle kutlanacak

Bu yıl İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını çok özel etkinliklerle kutlayacak olan İzmit Belediyesi vatandaşlara unutamayacakları bir 100. yıl programı hazırlıyor

17 Haziran 2021 Perşembe 10:40 Güncel

İzmit Belediyesi, İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. Milli bayramları ve kurtuluş günlerini 7’den 70’e bütün vatandaşlarla birlikte kutlayan ve geçmişin izlerini hatırlatan İzmit Belediyesi bu yıl da birbirinden etkileyici programlar hazırlıyor. Kurtuluşu bayram havasında kutlayacak olan İzmitliler birbirinden özel organizasyonlarla unutmayacakları bir hafta geçirecek.

ETKİNLİKLER 6 GÜN SÜRECEK

Dopdolu 6 günlük etkinlik takvimi hazırlayan İzmit Belediyesi, 28 Haziran kutlamalarının ilk üç günde İzmit Kent Merkezi’nde gencinden yaşlısına her kesime hitap edecek programlar düzenleyecek. Milli mücadele döneminde ve İzmit’in kurtuluşunda kanının son damlasına kadar direnen kahramanlarımızı anarak başlayacak olan programlar kortejle sürecek.

SÜRPRİZ SANATÇILAR

Sergiler, gösteriler, yarışmalar, ünlü isimlerin konserleri, yöresel etkinlikler ve sportif faaliyetlerin yer alacağı 100.yıl kutlama programının son üç günü ise Sarısu Gençlik Kampı’nda düzenlenecek etkinliklerle sürecek. Türkiye genelinde tanınan isimlerle sürpriz kutlama etkinlikleri organize eden İzmit Belediyesi'nin bu yılki organizasyonlarıyla 100. yıl coşkusunu tüm vatandaşlar hissedecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Ruhsatsız RES inşaatına mahkeme kararı dahi engel olmuyor

Ruhsatsız RES inşaatına mahkeme kararı dahi engel olmuyor